Nesl ruský bombardér u Norska střelu s jadernou hlavicí?

Nesl ruský bombardér u Norska střelu s jadernou hlavicí?
Autor: Norwegian Air Force|Popisek: F16 a TU-95
03 / 02 / 2015, 09:30

Setkání s ruskými bombardéry pokračují. 28. ledna 2015 prolétaly kolem norského pobřeží dva strategické bombardéry TU-95 doprovázené tankery IL-78 a stíhačkami MiG-31.

Časté kontakty norských stíhaček s ruskými letadly se staly rutinou od roku 2007, kdy ruský prezident Putin obnovil lety strategických bombardérů v mezinárodním leteckém prostoru.

Podle britských novin Sunday Express Norové zachytili ruské vysílání, z něhož vyplynulo, že na palubě jednoho bombardéru byla jaderná hlavice. Druhý bombardér byl v roli mateřské lodi dohlížející na cvičení.


Video o TU-95

Loni na podzim přinesl server BarentsObserver fotografie jiného ruského bombardéru, nadzvukového TU-22 letícího okolo norského vzdušného prostoru se zavěšenými střelami. I tento bombardér může nést střely KH-22, které mohou být vybavené jak konvenční, tak jadernou hlavicí.

Serveru BarentsObserver se nepodařilo informaci o jaderných zbraních na palubě TU-95 potvrdit, ani vyvrátit.

Podle agentury RIA Novosti z 2.2.2015, která získala vyjádření od zdrojů z ruského ministerstva obrany letěly stroje bez výzbroje, tak jako je to prý na všech letech v mezinárodním vzdušném prostoru.

Zdroj: BarentsObserver

Psali jsme také:

Ruští medvědi provokují nad La Manche

HMS Dragon proti ruským bombardérům SU-24

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace