Nespokojení generálové a příslušníci FSB si mají brousit zuby na Putina: Odstaví ho od moci?

Nespokojení generálové a příslušníci FSB si mají brousit zuby na Putina: Odstaví ho od moci?
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Vladimir Putin
04 / 05 / 2022, 11:00

Nespokojení generálové spolu s některými příslušníky tajné služby FSB uvažují o zbavení moci Vladimira Putina, aby mohli ukončit válku na Ukrajině, uvádí server City A.M.

Může být Vladimir Putin v dohledné době zbaven moci? Server City A.M. uvedl, že skupina nespokojených generálů ve výslužbě a některých příslušníků tajné služby FSB je údajně připravena Putina zbavit moci a ukončit válku.

Tito představitelé považují konflikt za strategickou chybu, která znamená pro Rusko ekonomickou katastrofu, jakou nepamatuje. Podle serveru City A.M. roste nespokojenost v FSB, která je frustrována nedostatečnými vojenskými úspěchy dosaženými na ukrajinské půdě.

Sám Putin má mít velké obavy o další vývoj situace a posílil bezpečnost v Kremlu. Bezpečnostní expert Andrej Soldatov prohlásil, že ruský prezident se již připravuje na možnost případného puče, který ho má odstavit od moci. Proto činí taková opatření, která by mu měla zabránit.

V poslední době také mělo dojít ke zhoršení vztahů mezi FSB a Putinem, který reflektuje zatím ne příliš zdárný vojenský úspěch války na Ukrajině. Soldatov podotýká, že generál FSB Sergej Beseda putoval dokonce rovnou do vazby. V dubnu skončili z Putinova rozhodnutí dva vysocí představitelé FSB v domácím vězení. Putina svírají obavy z toho, že část FSB ve skutečnosti pracuje proti němu s cílem jej svrhnout.

Ruku v ruce s údajným plánem rozladěných generálů a příslušníků FSB jde i neuspokojivý Putinův zdravotní stav, který je patrný ve sdělovacích prostředcích. Putin má podle různých zdrojů trpět rakovinou buď štítné žlázy, nebo žaludku a na televizních záběrech působí unaveně a někdy podrážděně.

Putin se může u mocenských otěží samozřejmě udržet, a výše uvedený scénář nemusí nastat, nicméně záleží na výsledku války na Ukrajině, která se zatím nedaří podle jeho představ, a otázkou zůstává, jak dopadne ofenziva ruských vojsk na východě Ukrajiny.


Zdroj: cityam.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.