Nestandardní využití bezpečnostních kamer

Nestandardní využití bezpečnostních kamer
Popisek: kamera
10 / 08 / 2017, 18:30

Využití síťových bezpečnostních kamer (IP kamer) dnes výrazně přesahuje oblast zabezpečení. Kamery špičkových výrobců lze díky vestavěným analýzám obrazu využít i v oblasti vědy, školství, sportu, či marketingu.

VIVOTEK, jeden z  top světových výrobců kamer, vyvinul unikátní kameru, jejímž hlavním účelem není monitoring, ale počítání osob. Jedinečnost kamery spočívá v  použití dvou objektivů, které umožňují počítání osob za použití   tzv. 3D technologie. Tato technologie umožňuje spolehlivost počítání osob až 98%. Dovozcem je společnost KOUKAAM Distribution a.s.

3D technologie zajistí vysokou spolehlivost

Kamera VIVOTEK SC8131 je určena pro počítání osob. Jejím ideálním prostředím jsou tedy hlavně obchody a obchodní centra, hotely, restaurace, kluby. Jednoduše tedy provozy, jejichž manažeři využijí přesné informace o počtu návštěvníků. „Hlavní výhodou unikátní kamery SC8131 je využití technologie dvou objektivů a senzorů v jednom těle kamery, která umožňuje vysokou spolehlivost počítání. Kamera tak vlastně vidí ve 3D a dokáže odhadnout výšku osob. Díky 3D technologii tedy umí eliminovat stíny, nákupní vozíky, kufry a díky stejné technologii rozpoznat jako dvě osoby například i maminku s  dítětem v  náručí,“ říká Lubomír Kadaně, obchodní a marketingový ředitel KOUKAAM Distribution.

Samostatnost a jednoduchost

Kamera funguje samostatně a zasílá reporty na určené e-mailové adresy bez jakéhokoliv dalšího zařízení. Podmínkou je samozřejmě připojení k  internetu. Reporty pak kamera může zasílat v  nastavených intervalech a to ve formátech CSV, JSON a XML. Celý proces analýzy probíhá v  kameře a není tak třeba používat a zatěžovat záznamové zařízení nebo pořizovat další software. Kamera je určena pro instalaci na strop či do podhledů. Nastavení v menu kamery umožňuje optimalizovat její provoz v  závislosti na okolních podmínkách a konkrétní instalaci.

VIVOTEK je úspěšná značka IP kamer, která se aktuálně zaměřuje také na vývoj unikátních kamer pro dopravu a obchodní domy. Díky KOUKAAM Distribution a.s. je Česká a Slovenská republika jedním z  největších trhů VIVOTEK na světě.

Další zdroje: www.koukaam.se

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.