Neštěstí na horské dráze ve Skotsku

Neštěstí na horské dráze ve Skotsku
Autor: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
27 / 06 / 2016, 09:45

Zraněno bylo deset osob, mezi nimi osm dětí, z toho tři děti byly zraněny vážně.

V neděli odpoledne ve skotském zábavním parku M & D vykolejily vozíky horské dráhy a zřítily se. Pět vozíků na atrakci pod názvem Tsunami se uvolnilo z dráhy a spadly z výšky asi šesti metrů. Zdroj. BBC.com

Policie zatím neuvedla, v jaké rychlosti se nehoda stala, ale běžně se vozíky pohybují rychlostí až 65 km/hod. Na atrakci mohou děti starší deseti let.

Není to poprvé, kdy má tato atrakce problémy. V červenci 2011 uvízlo devět lidí včetně dětí na osm hodin ve výšce 18 metrů nad zemí, nehodu tehdy způsobila závada na tažném řetězu. A letos v březnu museli hasiči zachraňovat osm lidí na jiné horské dráze v parku, kdy se vozíky také zastavily ve výšce kolem šesti metrů.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace