Netanjahu vyzval Evropu k tvrdšímu postoji vůči Íránu

Netanjahu vyzval Evropu k tvrdšímu postoji vůči Íránu
Popisek: Benjamin Netanjahu
05 / 07 / 2018, 08:00

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu ve středu vyzval Evropu k tvrdšímu postoji vůči Íránu. Uvedl to v reakci na zadržení íránského diplomata v souvislosti s přípravou atentátu na shromáždění íránských exulantů ve Francii.

"Nebyla to žádná shoda okolností, že byl zmařen tento útok," řekl Netanjahu. "Vyzývám všechny lídry Evropy: Přestaňte financovat teroristický režim, který financuje terorismus proti vám na vaší půdě. Dost politiky appeasementu a slabosti vůči Íránu," prohlásil izraelský premiér.

Minulou neděli byl na jihu Německa zadržen íránský diplomat působící na íránském velvyslanectví ve Vídni. Spolu s dalšími třemi zadrženými je podezřelý z plánování atentátu na akci protirežimní Národní rady íránského odporu (NCRI).

Netanjahu řekl, že skutečnost, že byl údajný plán útoku zmařen právě v době návštěvy íránského prezidenta Hasana Rúháního v Evropě, je "příkladem bezmezného pokrytectví a bezostyšné drzosti Íránu".

Rúhání v předchozích dvou dnech navštívil Švýcarsko a Rakousko. Podle Netanjahua bylo jeho hlavním cílem ochránit ekonomické výhody plynoucí pro Írán z jaderné dohody, od níž odstoupily Spojené státy.

Írán tvrdí, že s plánem útoku nemá nic společného a naopak naznačil, že šlo o provokaci lidí z NCRI.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace