Netečný kardinál s českými kořeny: To, že chce islám dobýt Evropu, úplně chápu

Netečný kardinál s českými kořeny: To, že chce islám dobýt Evropu, úplně chápu
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Christoph Schönborn
03 / 01 / 2017, 07:30

Rakouský kardinál českého původu Christoph Schönborn prohlásil v rozhovoru pro list Kronen Zeitung, že chápe snahy muslimů islamizovat Evropu.

Schönborn se vyjádřil minulý týden k otázce migrace, když řekl, že Evropě už její kapacity na ,,zachytávání" migrantů nestačí.

psali jsme: Rakouský kardinál varuje: Příliv migrantů do Evropy přesahuje naše možnosti a kapacity

Nyní se vyjádřil i k problematice islámu, respektive její možné islamizace muslimy. Kardinál nemá muslimům za zlé, že chtějí Evropu islamizovat, Podle něho je potřeba ,,vzkřísit" myšlenky křesťanství, protože křesťanské hodnoty začínají ustupovat.

Podle něho je strach z islamizace potud nesmyslný, pokud my křesťané nepřispíváme svým dílem k udržení křesťanských myšlenek:

„Neměli bychom obviňovat muslimy, že chtějí Evropu islamizovat. Musíme vinit sebe, že neděláme dost pro udržení křesťanství v Evropě,“ řekl Schönborn.

Pokud jsou mešity navštěvovány v současné době víc než kostely, pak bychom podle kardinála neměli vyčítat muslimům, že chtějí Evropu islamizovat:

„Když se v Nizozemsku prodává jeden kostel za druhým, a když jsou pro nás supermarkety důležitější než evropské křesťanské kořeny, nemůže nás překvapit, že pak dochází k ,,odkřesťanštění" Evropy. To ale není vina muslimů,“ uzavřel kardinál

 

Zdroj: krone.at

Tagy článku