Neúspěšní žadatelé o azyl dostávají od německé vlády až 700 EUR za dobrovolný návrat domů

Neúspěšní žadatelé o azyl dostávají od německé vlády až 700 EUR za dobrovolný návrat domů
Popisek: Ilustrační foto
25 / 10 / 2015, 12:45

Neúspěšní žadatelé o azyl v Německu se dobrovolně vracejí domů, ale jen proto, že jim za to německá vláda platí.

Časopis Focus uvedl ve svém článku, že německá vláda vyčlenila v letošním roce částku 2.140.000 EUR (58 milionů korun) na podporu dobrovolného návratu uprchlíků do jejich domovských zemí. Ještě před vypuknutím masové uprchlické krize, za  letošní leden až červenec byla tato podpora poskytnuta 15.300 neúspěšným žadatelům o azyl. Jednalo se o finanční prostředky v rámci programu REAG / GARP Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky.

Spolková vláda vyčlenila tyto peníze jako příspěvek těm uprchlíkům, kteří se rozhodnou dobrovolně k repatriaci, netýká se to ale žadatelů o azyl, kteří vstoupili na německé území bez platného víza. Částka se liší podle toho, z jaké země uprchlíci pocházejí - např. uprchlíci z Egypta, Ghany, Libanonu a Eritreje obdrží 300 EUR na osobu, ti, kteří se vrací do Iráku nebo Afghánistánu dostanou až 700 EUR na hlavu.  

Německo zpřísnilo svoje azylové zákony, což nyní umožňuje rychlejší deportaci uprchlíků z Balkánu (Albánie, Kosovo a Černá Hora obdržely statut tzv. "bezpečných zemí"). Jenomže praktické provádění deportací se nedaří provádět dostatečně rychle, protože od okamžiku podání žádosti o azyl může celý proces trvat až pět měsíců a někteří žadatelé čekají dokonce až rok, než obdrží rozhodnutí o tom, zda byla jejich žádost schválena nebo ne.

Správní soudy v Německu jsou tak přetížené, že nejsou schopné rozhodovat v rámci zákonem stanovených lhůt. Na toto riziko upozorňovali odborníci již před několika lety a vyzývali vládu, aby personálně posílila resort soudnictví.

Zdroj: breitbart.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace