Neúspěšný Jiří Drahoš hodlá pokračovat v politice

Neúspěšný Jiří Drahoš hodlá pokračovat v politice
Popisek: Jiří Drahoš
10 / 02 / 2018, 10:45

Prezidentský kandidát a bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš údajně rozmýšlí nad kandidaturou do Senátu. Vidina prezidentské pozice v něm vzbudila politické ambice. Možná se znovu pokusí o příští souboj o Hrad.

Drahoše v druhém kole volby se současným prezidentem Milošem Zemanem podpořila většina dosavadních protikandidátů včetně Marka Hilšera a Pavla Fischera. S nimi by se mohl potkat na podzim v senátních volbách. Drahoš se zatím o svém dalším postupu úplně nerozhodl. "Zvažuji širší projekt, nejenom kandidaturu do Senátu, i když ta může být jeho součástí. Je to zatím ve fázi širších úvah,".


Psali jsme: Jiří Drahoš je zatím ,,Panem nečitelným". A bez charismatu


Jeho společenské zapojení by podle něj vycházelo z témat, jenž v kampani považoval za důležitá. "Chtěl bych v tom nějakou formou pokračovat, ale ta forma je ještě věc rozvahy a debat," podotkl. Vyloučil však založení politické strany, o kterém spekulovala média.


Drahoš nyní zjišťuje, jakou by mohl získat podporu od politických stran. Jednal se zástupci stran, které mu vyjádřily v prezidentské volbě podporu. To byla například TOP 09, STAN, KDU ČSL. "Snažím se mluvit i s dalšími. Nechci se zaměřit jen na užší výseč, byť ty strany, které mě podpořily ve volbách, jsou v tomto směru nejaktivnější," poznamenal Drahoš. Pokud by se pro kandidaturu do Senátu rozhodl, půjde do voleb jako nestranický kandidát.


Psali jsme: Drahošovi by k výhře stačila půlka hlasů pro jeho podporovatele


Nevyloučil, že by se v budoucnosti znovu pokusil získat post prezidenta. "Neuvažuju v tak dlouhém horizontu, pět let je dlouhá doba, člověk neví, co se změní u něho samotného i v okolí. Nevylučuju to samozřejmě, ale upřímně řečeno se mi to nezdá tak pravděpodobné," řekl. Pokud by se volby konaly dříve než za pět let, o účasti v nich by "velmi intenzivně přemýšlel".

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více


Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace