Neuvěřitelné zážitky europoslance s uprchlíky na Sicílii

Neuvěřitelné zážitky europoslance s uprchlíky na Sicílii
Autor fotografie: YouTube/ screenshot|Popisek: Uprchlíci na Sicílii
24 / 07 / 2015, 19:15

Jaké jsou názory některých ilegálních imigrantů, kteří čekají na azyl na Sicílii?

Český europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) je součástí mise europoslanců výboru BUDG a LIBE kontrolující situaci kolem uprchlíků a imigrantů přímo v terénu. Na svém blogu dnes zveřejnil článek "Údajní uprchlíci nebo pouze ekonomičtí imigranti?"

Popsal svoje zážitky z kontroly přijímacího uprchlického zařízení ve městě Pozzallo na Sicílii. Z textu citujeme:

  • Přes naše opakované dotazy zjišťujeme, že v zařízení není žádná žena ani dítě a dlouho nebyla.
  • ...při delší době a opakovaní stejných otázek se většina z „uprchlíků“ začíná do odpovědí zaplétat.
  • Všichni shodně tvrdí, že chtějí z Itálie odejít - nejčastěji do Velké Británie nebo Německa. Ptají se nás, kdy je Italové pustí. 
  • Ptáme se na převaděče. Žádné převaděče neznají - naložili je na loď, odvezli na moře a nechali na pospas. Jak se dostali přes moře, když neumí řídit loď. Nikdo nám logicky neodpoví.
  • Většina z přítomných tvrdí, že jejich žena s dítětem jsou v Německu. Na otázku ve kterém městě si nedokáží vzpomenout, tak jako na jméno svého dítěte nebo ženy.
  • Většina "uprchlíků" zná výborně své práva. Poučují nás o tom, co Italové dělají špatně a ptají se nás, kdy dostanou peníze. Stěžují si na pomoc. Jídlo se prý nedá jíst. Mohl jsem ochutnat jejich jídlo, které jeé. velmi kvalitní. Celá delegace zažívá první rozpaky.
  • Všichni nám shodně tvrdí, že jsou křesťané a že jsou pronásledováni. Proto tady musí zůstat. Naučenost frází je očividná.
  • Někteří se rozčilují, že nemají přístup k internetu a facebooku.

V této souvislosti je na YouTube zveřejněno video od MeridioNews, kdy italští policisté zatkli sedm libyjských pašeráků, kteří poslali na Středozemní moře v polorozpadlé lodi celkem 276 imigrantů. Každý z nich údajně zaplatil asi 2000 dolarů. 


"Uvítáme všechny cestující na jejich obtížné cestě a přejeme všem z nich dobrou cestu!“ To není reklama cestovní kanceláře, ale takto vítá web w2eu.info nelegální imigranty. Tento server poskytuje informace pro uprchlíky při jejich cestě do a přes Evropu, včetně rad za hranicemi zákona.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.