Nevěsta se vyspala s číšníkem, teď mu hrozí vězení

Nevěsta se vyspala s číšníkem, teď mu hrozí vězení
16 / 01 / 2019, 18:00

Co se stane v Hracholuscích, zůstane v Hracholuscích? Opilá nevěsta se pár dní před svatbou vyspala na hotelovém pokoji s číšníkem. Přistihla je přitom kamarádka. Číšníkovi teď hrozí deset let vězení kvůli údajnému znásilnění.

Na lavici obžalovaných u soudu v Plzni usedl barman Petr Malinčák (34). Hrozí mu deset let vězení za to, že na hotelovém pokoji v Transkempu u přehrady v Hrocholuskách údajně znásilnil oslavenkyni (31), která se u přehrady loučila se svobodou. Za pár dní se měla konečně vdávat.

On tvrdí, že mu  "dala" dobrovolně a že mu to dokonce sama nabídla. Ona zase, že byla namol a tudíž si nic nepamatuje, ale ví jistě, že dobrovolně to nebylo. Takže tu máme tvrzení proti tvrzení a dál se tím zabývat by měla být ztráta času. Jenže není.

Při sexu dívku s číšníkem přistihla kamarádka a tak reálně hrozilo, že to napráská ženichovi. Takže se dámy rozhodly, že budou raději konat, protože nevěra pár dní před svatbou, to by se ženichovi nemuselo líbit. A tak to pan Petr, který do obvinění pracoval též jako bachař, pěkně schytal a hrozí, že se bude dívat na mříže z druhé strany.

Údajně znásilněná vypověděla, že ji a její kamarádky při rozlučce onoho večera obsluhoval pohledný Petr  jako barman, že byl vtipný a šarmantní. Jinak si prý nic nepamatuje..

Při odchodu z pokoje se Petr ještě stihl obou žen optat, jestli je „všechno v pohodě“. Ujistily ho, že ano. Pak ale daly hlavy dohromady nabraly události jiný směr.

Znásilnění je odporná věc, ale totéž platí i o křivém obvinění. Pokud nebudou nezvratné důkazy, že se v pokoji u přehrady opravdu stalo to, co tvrdí údajně znásilněná, měla by být přísně potrestána. Samozřejmě nelze tvrdit, že číšník ženu k sexu nedonutil, ale - jak se říká "in dubio pro reo" - v případě pochybností ve prospěch obviněného.

Motiv budoucí nevěsty je nasnadě a lze předpokládat, že kdyby ji v posteli nepřistihla kamarádkaa, zřejmě by platilo "Co se stane v Hracholuskách, zůstane v Hracholuskách. Případ však nabral na obrátkách a má obecnější rozměr. Může být návodem pro ostatní ženy, které se budou chtít například pomstít.

Soud by neměl skončit "nerozhodně". Buď pana Petra odsoudí za znásilnění (a pokud ano, bude to bez důkazů, protože žádné nejsou), nebo ho osvobodí. Ve druhém případě by ale měla být potrestána žena, která ho obvinila. A on by měl dostat odškodné za poškození pověsti.

Nebo žijeme v době, k kdy k odsouzení na deset let stačí pouhé "tvrzení"? Že musí být pravdivé, protože ho tvrdí žena?

Nedržme palce obviněnému, držme je soudci.

 

Autor: hop

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace