Nevidím rozdíl mezi popravami, které provádí Islámský stát a můj rodný Texas, řekl muslimský konvertita

Nevidím rozdíl mezi popravami, které provádí Islámský stát a můj rodný Texas, řekl muslimský konvertita
21 / 01 / 2019, 15:00

Americký učitel z Texasu Christopher Clark se připojil k teroristické organizaci islámský stát, protože chtěl vědět, ,,co je skupina zač".

Clark se připojil k Islámskému státu a důvod byl prostý: chtěl vědět, jak organizace vlastně funguje. Neodradila ho ani brutalita, s jakou zacházejí příslušníci IS se svými zajatci, protože v Texasu se ,,přece popravuje také".

,,Chtěl jsem vědět, co je ta skupina zač a co dělají," prohlásil v rozhovoru pro NBC News. Clark strávil více než tři roky výukou angličtiny pro příslušníky této teroristické organizace.

,,Samozřejmě jsem viděl videa, popravy. Jsem z USA z Texasu a tady mají rovněž rádi popravovat lidi ," řekl v rozhovoru dále Clark, který je muslimským konvertitou. Ten nevidí mezi popravami v Texasu a těmi, které provádí Islámský stát, žádné rozdíly.

Clark byl zajat jednotkou Kurdů během kampaně na osvobození posledních ohnisek Islámského státu v Sýrii. Americký učitel řekl, že nikdy nebojoval po bok Islámského státu a chtěl prostě vědět, jak organizace funguje.

 

Zdroj: nypost.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.