Neviditelný Alfie: Utekl z vězení třikrát, aniž by strážní poznali, jak to vlastně udělal. Stal se vynikajícím právníkem

Neviditelný Alfie: Utekl z vězení třikrát, aniž by strážní poznali, jak to vlastně udělal. Stal se vynikajícím právníkem
Popisek: Alfred Alfie Hinds
31 / 05 / 2018, 18:00

Nejslavnější britský útěkář Alfred Alfie Hinds (1917 – 1991) s přezdívkou Vězeňský Houdini nebo Neviditelný vězeň utekl třikrát z nejstřeženějších věznic. Jeho útěk skrze zamčené dveře vstoupil do dějin, stejně jako kousek, při kterém zamkl policejní eskortu na záchodě.

Ještě za svého života se stal celebritou populární podobně jako v Čechách Kajínek. Lidé ho poznávali na ulicích, což mu poněkud komplikovalo život na útěku. Jednou ho udala žena na letišti, která si ho spletla s jiným vězněm na útěku. „Kdybych věděla, že je to Alfie, nechal bych ho jít,“ řekla potom.

psali jsme: Jack Sheppard byl víc než jen český Kajínek: Vězeň s dětskou tváří unikal z vězení se stejnou lehkostí, s jakou líbal svou vyvolenou

Jeho úplně první útěk byl z dětského domova, kam se dostal kvůli svému otci, který dělal nelegální sázky. Alfie měl za úkol hlídat, jestli někdo nejde. Z dětského domova utekl tím nejjednodušším způsobem: Prostě odešel hlavní branou.

Utekl i z armády, když mu zakazovali navštívit jeho dům, poničený při bombardování. Před soudy poté dokázal své kousky mistrně hájit díky bravurní znalosti zákonů, o svém boji s justicí napsal několik knih (například Pohrdání soudem).

Jeho nejslavnějším zločinem je údajná účast na loupeži klenotů, pro kterou měl poskytnout své auto. Dostal 12 let, ale do smrti prohlašoval, že v tom byl nevinně, a nevěděl, nač lupiči jeho auto potřebují.

psali jsme: První útěk Jiřího Kajínka: Pomocí rukavic roztáhl během vycházky plot kolem střešního dvora a frnkl z areálu po hromosvodu

Na svobodě se živil jako obchodník, měl malou demoliční firmu, založil rodinu. Velmi usilovně se však vzdělával, stal se z něj špičkový právník. Z vězení posílal dopisy poslancům a psal články do novin, navštěvovali ho novináři.

Soudil se s policistou, který o něm napsal do místních novin. Hinds ve sporu vyhrál a dostal tučné odškodné. O jeho útěcích vznikl komiks, byl zván na univerzity, aby přednášel. Stal se člneme Mensy pro lidi s vysokým IQ.

Při návštěvě univerzity ve Westminsteru ho šest studentů žertem uneslo z hospody a pokusili se ho uvěznit ve sklepě. Alfie to však zaonačil tak, že nakonec zamkl on je.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku