Nevlastní bratr Kim-Čong-una byl zavražděn severokorejskými agentkami na malajském letišti

Nevlastní bratr Kim-Čong-una byl zavražděn severokorejskými agentkami na malajském letišti
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Kim-Čong-un
14 / 02 / 2017, 14:00

Podle deníku Independent byl zavražděn nevlastní bratr severokorejského vládce Kim-Čong-una.

Independent se odvolává ve svém tvrzení na jihokorejskou tiskovou agenturu Jonhap. Nevlastní bratr současného severokorejského diktátora Kim Čong-nam měl být zavražděn na malajském letišti.

Podle deníku Independent k němu měli přistoupit dvě ženy - severokorejské agentky, a zabít jej Malajská policie však identitu muže oficiálně nepotvrdila. Agentuře Reuters představitelé malajské policie řekli, že neznámý severokorejský muž zemřel cestou do nemocnice z malajského letiště.

Kim Čong-nam ze své vlasti utekl v roce 2014 do Malajsie, kde se skrýval před čistkami. V roce 2013 byl popraven jeho vlivný strýc Čang Song-tchek, který je zároveň strýcem současného vládce Severní Koreje. Nejstaršímu synovi Kim Čong-ila se podařilo přežít atentát na svou osobu již v roce 2011.

 

psali jsme:

Severná Kórea sa zameriava na výrobu medzikontinentálnych striel s atómovou hlavicou, do konca roku 2017

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.