Video: V New Jersey narazil vlak do nádraží, nejméně 100 raněných

Video: V New Jersey narazil vlak do nádraží, nejméně 100 raněných
Autor fotografie: Corey Futterman|Popisek: Záběry z místa nehody
29 / 09 / 2016, 16:15

Ve městě Hoboken v americkém státě New Jersey narazil dnes v ranní špičce příměstský vlak do místního nádraží. Podle stanice ABC bylo zraněno nejméně 100 lidí a někteří cestující jsou stále uvězněni v soupravě.

Fotografie a televizní záběry z místa neštěstí ukazují citelně poškozenou budovu a částečně zřícený strop. Poničen byl i vlak. K nádraží se sjeli záchranáři.

Vlak podle agentury AP přijížděl k zastřešenému prostoru mezi nádražní budovou a nástupištěm.

"Prostě nezastavil," řekl AP moderátor stanice WFAN, který byl svědkem neštěstí. "Projel zábrany a rovnou najel (do prostoru, kde čekají lidé)," dodal.

"Najednou přišel náraz, zhasla světla, lidé padali jako kuželky," uvedl na twitteru jeden ze svědků, který seděl ve třetím vagoně.

Hoboken se nachází asi 11 kilometrů od New Yorku. Příčina neštěstí zatím není jasná, město poslalo na místo neštěstí desítky sanitek. Cestující se zachraňovali pomocí únikových oken ve vlaku.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.