Na Manhattanu hlídkují tisíce policistů. Obavy z teroristického útoku nebo z občanských nepokojů?

Na Manhattanu hlídkují tisíce policistů. Obavy z teroristického útoku nebo z občanských nepokojů?
Autor fotografie: Google Maps
08 / 11 / 2016, 06:30

Pro New York to bude poprvé od roku 1944, kdy zde den voleb stráví kandidáti obou hlavních amerických politických stran.

New York (ČTK) - Město New York zažije v úterý největší bezpečnostní manévry v historii prezidentských voleb, na bezpečnost v ulicích bude dohlížet přes 5000 policistů. Dnes o tom informovala agentura Reuters. V tomto východoamerickém velkoměstě budou výsledky voleb sledovat jak demokratka Hillary Clintonová, tak republikán Donald Trump.

"Víme, že oči světa spočinou na New Yorku," prohlásil na dnešní tiskové konferenci starosta města Bill de Blasio. "Máme závazky nejen k obyvatelům města, ale k celé zemi, abychom zajistili, že zítřejší den a obzvláště zítřejší noc se odehrají hladce a bez komplikací," dodal.

 

Clintonová bude výsledky hlasování sledovat v Javitsově kongresovém středisku na Manhattanu na nábřeží řeky Hudson, zatímco Trump si za svou centrálu zvolil hotel Hilton v manhattanském Midtownu, který je největším hotelem ve městě. V okolí hotelu i kongresového střediska budou rozsáhlé dopravní uzavírky.

Přísná bezpečností opatření ve městě platí od minulého týdne, kdy tajné služby varovaly před možným útokem teroristické sítě Al-Káida. Podobnou výstrahu vydaly úřady také v Texasu a Virginii.

V ulicích New Yorku a u volebních místností budou policisté s automatickými zbraněmi či zařízeními na detekci výbušnin. Ve městě budou působit i agenti Tajné služby USA, která je oficiální ochrankou prezidenta, vysokých ústavních činitelů i kandidátů na prezidenta.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.