Než se nechat Západem odzbrojit, je pro nové členské země EU lepší s ním jít do soudní bitvy, míní experti a poslanci

Než se nechat Západem odzbrojit, je pro nové členské země EU lepší s ním jít do soudní bitvy, míní experti a poslanci
Autor fotografie: archiv Security magazín
09 / 10 / 2017, 07:30

Nepodřídit se nátlaku Evropské komise odzbrojit české majitele legálně držených zbraní, a to i za cenu soudní bitvy, jejíž konec nemusí přijít dříve, než rozpad Evropské unie. Na tom se shodli jednoznačně řečníci pražské konference European Security Challenges, která proběhla na půdě Poslanecké sněmovny. Západ chce podle nich odzbrojit Východ, aby se mu už nikdy nemohl postavit.

„Případný soudní spor o tom, zda se jedná o otázky vnitřní suverenity, podléhající vůli jednotlivých národních parlamentů nebo o věc, při které má názor Bruselu větší váhu, se může klidně táhnout tak dlouho, až tady nakonec ani žádná Evropská unie nebude,“ řekl s poukazem na odchod Velké Británie z EU a výsledky nedávného katalánského referenda o nezávislosti na Španělsku poslanec Martin Lank.

„Musíme přijmout omezení zbraní, když to jde z EU? Nemusíme! Část politiků se ale bojí přijít o dotace z Evropské unie, protože jsou pro jejich partaje penězovodem,“ řekl Lank. Podle něho je ovšem problémem nejenom totální neprofesionalita některých členů EK, které o zákazu zbraní v Evropě jednají, ale také nejednotnost názorů na tuto problematiku v řadách českých poslanců. „Ve velkých výborech se naši poslanci už nejsou schopni pomalu shodnout ani na tom, co je za den,“ rýpl si do vlastních řad poslanec Lank. U některých europoslanců si pak není ani jistý tím, zda tuto věc nechápou nebo ji rozumí, ale nechtějí chápat. „Otázka je, co je pak horší,“ uvedl s poukazem na známý příběh poslankyně EU, která chce zakázat všechny zbraně se zásobníkem „jako banán“, jen proto, že se podobají ruské automatické pušce AK-47. „Někdy mám pocit, že bohatý západ nechce ozbrojenou východní Evropu, včetně šesté nejbezpečnější země na světě, České republiky, protože by se mohla bránit, až jí Západ bude zase chtít vnutit něco proti její vůli, s čím nebudeme souhlasit,“ dodal poslanec Lank.

Podle prezidenta Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR Jiřího Hynka je tu ještě jedno skryté nebezpečí, kvůli kterému je třeba zastavit tlak EU v tomto směru už nyní. „Tím je riziko salámové metody. S jídlem roste chuť a po tomto přijdou další zákazy a omezení,“ varoval Hynek. „Chraňme se, ozbrojme se, vše pro obranu našeho státu,“ ocitoval při této příležitosti známý projev ministra obrany ČSR Machníka v roce 1936 při schvalování Zákona o obraně státu. „Tímto dáme všem svým přátelům i nepřátelům najevo, že svůj stát máme rádi a jsme připraveni učinit vše pro jeho obranu,“ uvedl na závět svého vystoupení podle svých slov i dnes aktuální Machníkova slova prezident AOBP.

Druhý, odpolední blok, se týkal také řešení otázky budoucnosti Evropy podle hlavního motta: Poevropštění islámu nebo islamizace Evropy? „Muslimské komunity v Evropě rostou od konce 60. let díky jak vysoké porodnosti, tak další migraci z muslimského světa,“ uvedl Lank. Poslanec upozornil také na důležitý aspekt bohatých finančních dotací mnohdy těch nejortodoxnějších směrů islámu v Evropě ze strany bohatých arabských států, zejména ropnou velmocí Saúdskou Arábií. „Na rozdíl od dnešní Evropské unie to britský premiér Churchill nepodceňoval už ve své době, když o islámu prohlásil, že neexistuje na světě větší a nebezpečnější zpátečnická síla a varoval před jeho šíleným fanatismem. Umíte si představit, co by za ta slova udělala z Churchilla dnešní média?“

Jednou z možností, jak třeba zabránit hrozbě plíživé islamizace, způsobené jak známo z mnoha míst západní Evropy vlivem náboženských fanatiků, sekt a státem financovaného náboženství, je mimo jiné změnit domácí zákon o církvích. „A to tak, že by se církve ve druhém stupni podřídily kontrole tajných služeb,“ uvedl Lank. 

Tagy článku

-->