Než utekl, stačil gambijský prezident vyrabovat státní pokladnu

Než utekl, stačil  gambijský prezident vyrabovat státní pokladnu
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Yahya Jammeh
23 / 01 / 2017, 16:00

Dlouholetý prezident africké Gambie Yahya Jammeh ještě před svým útěkem do exilu do Rovníkové Guineje doslova vyraboval státní kasu.

Podle odhadů si sebou odnesl ,,výslužku" v podobě zhruba 11,5 milionů dolarů (asi 290 milionů korun). To zahrnuje cennosti, luxusní automobily a další komodity. To vše si vzal na palubu svého letounu.

Nový, demokraticky zvolený prezident Gambie Adam Harrow, již potvrdil, že státní pokladna je prázdná.

Před svým odletem měl Jammeh, který vládl africké zemi přes dvacet let, systematicky ,,vybílit" po dobu dvou týdnu státní kasu výhradně pro svůj osobní prospěch. To bude pro už tak chudou africkou zemi představovat další závažný problém.

 

psali jsme:

Bývalý diktátor Čadu odsouzen na doživotí

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.