Nezletilé dívky na německém koupališti terčem sexuálních útoků mužů "arabského vzhledu"

Nezletilé dívky na německém koupališti terčem sexuálních útoků mužů &quote;arabského vzhledu&quote;
22 / 07 / 2016, 15:30

Na venkovním koupališti v německém Kirchheimu došlo ve středu k násilným střetům mezi uprchlíky a policisty a později i k sexuálním útokům proti nezletilým dívkám.

Všechno začalo tím, že plavec "tmavé pleti" skočil bez rozmyslu do bazénu plného lidí. Když ho plavčík upozornil na nebezpečné chování a vyzval ho, aby odešel, začal být mladík hrubý. Plavčík tedy přivolal policisty, ale i ty mladík napadl. Později bylo zjištěno, že se jedná o 17letého žadatele o azyl. Na jeho stranu se postavilo dalších asi 30 mužů, kteří napadli i plavčíka a všechny, včetně zasahujících policistů, obvinili z rasismu.

Po příjezdu dalších policistů se dav rozešel a situace se zklidnila. Když se po koupališti pohybovali policisté, obrátilo se na ně několik dívek a jejich matek a oznámily jim, že byly sexuálně obtěžovány v bazénu a ve vířivce. Postupně se přidávaly další oběti, které mladíci "arabského vzhledu" ve věku 20 až 30 let v rozmezí několika hodin několikrát po sobě obtěžovali.

Pokoušeli se dívkám strhnout horní i spodní díl plavek a následně se jich dotýkali na prsou i v rozkroku. Jeden z útočníků ve věku 20 až 25 let se o dívku dokonce třel svým ztopořeným penisem. Informaci zveřejnil server parlamentnilisty.cz s odvoláním na články v německých médiích (stuttgarter-zeitung.de, teckbote.de)

Policie žádá svědky, aby se přihlásili na policii. Jednoho z nich se podařilo identifikovat - je jím 21letý žadatel o azyl z Iráku. Policejní mluvčí uvedl, že se ve všech případech jednalo o cizince, kteří si vybírali jenom velmi mladé dívky. K podobným incidentům došlo i loni, ale ne v takové míře jako nyní. Přitom všichni při vstupu obdrží vícejazyčný leták, ve kterém je uvedeno, jak se na koupališti chovat.

O problémech s uprchlíky se dál nesmí v Německu mluvit. Kdo promluví, je rasista a xenofob

Starostka města Angelika Matt-Heideckerová je tímto případem šokována a hodlá jednat. „Je nepřijatelné, aby se rodiče museli bát pouštět své děti na koupaliště. Proto bude v těchto horkých dnech posílen dohled v okolí lázní. Plavčíci také dostali instrukce rychleji zareagovat v případě incidentů, budou urychleně volat policii. Dále je přísně zakázáno, aby se v oblasti výřivek pohybovali mladí muži příliš blízko dívek. Pokud tento zákaz někdo neuposlechne, bude z koupaliště okamžitě vykázán.

Matt-Heideckerová také poznamenala, že již proběhly kampaně, které měly uprchlíky poučit, jak se chovat k dívkám a ženám v evropské společnosti, ale tyto kampaně zřejmě neměly valný úspěch. Je přesvědčená, že by měl Německo opustit každý, kdo odmítá respektovat v zemi panující zvyklosti.

17. srpna 2014 v Kirchheimu došlo ke znásilnění 21leté ženy, kterého se dopustili "zvláště odpudivým" způsobem dva afghánští žadatelé o azyl ve věku 19 a 20 let. Ti byli později odsouzeni k pěti letům vězení. Zdroj: stuttgarter-zeitung.de

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace