Neznámí ozbrojenci zabili v Jordánsku při přestřelce s policií nejméně sedm lidí. Pak se zabarikádovali v bývalé křižácké pevnosti

Neznámí ozbrojenci zabili v Jordánsku při přestřelce s policií nejméně sedm lidí. Pak se zabarikádovali v bývalé křižácké pevnosti
Autor fotografie: ilustrační obrázek|Popisek: právě se stalo
18 / 12 / 2016, 16:45

Sedm lidí přišlo o život včetně kanadského turisty v přestřelce ve starobylém jordánském městě Kerak. Stejnojmenný hrad dřív sloužil jako křižácká pevnost.

/AKTUALIZOVÁNO/ Zvláštní policejní komando osvobodilo rukojmí, které drželi ozbrojenci na Hradě Karak. Mezitím agentura Reuters informovala, že mezi zabitými lidmi byl kanadská žena, tři další civilisté a pět jordánských policistů. Operace však podle Reuters pokračuje dál. Zatím není jasná identita ozbrojenců, nicméně podle jordánského ministra Samiha Maaytaha existují náznaky, že za útokem mohou stát islámští militanti.

Podle serveru Independent drží ozbrojení v muži v bývalém křižáckém hradu neznámý počet rukojmích.

Při střelbě zemřeli i čtyři policisté, dalších devět bylo zraněných, uvádí Independent. Agentura Reuters pak uvedla, že na místo dorazili zvláštní policejní jednotky a hrad obklíčili.

Zatím není známo, zda ozbrojenci patří k nějaké teroristické skupině. Nicméně 'Jordánsko bojuje po boku USA a dalších spojenců proti samozvanému Islámskému státu a vrcholní jordánští politikové se obávají nárůstu islámského radikalismu v zemi.

 

Podrobnosti připravujeme..

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku