Neznámí ozbrojenci zabili v Jordánsku při přestřelce s policií nejméně sedm lidí. Pak se zabarikádovali v bývalé křižácké pevnosti

Neznámí ozbrojenci zabili v Jordánsku při přestřelce s policií nejméně sedm lidí. Pak se zabarikádovali v bývalé křižácké pevnosti
Autor: ilustrační obrázek|Popisek: právě se stalo
18 / 12 / 2016, 16:45

Sedm lidí přišlo o život včetně kanadského turisty v přestřelce ve starobylém jordánském městě Kerak. Stejnojmenný hrad dřív sloužil jako křižácká pevnost.

/AKTUALIZOVÁNO/ Zvláštní policejní komando osvobodilo rukojmí, které drželi ozbrojenci na Hradě Karak. Mezitím agentura Reuters informovala, že mezi zabitými lidmi byl kanadská žena, tři další civilisté a pět jordánských policistů. Operace však podle Reuters pokračuje dál. Zatím není jasná identita ozbrojenců, nicméně podle jordánského ministra Samiha Maaytaha existují náznaky, že za útokem mohou stát islámští militanti.

Podle serveru Independent drží ozbrojení v muži v bývalém křižáckém hradu neznámý počet rukojmích.

Při střelbě zemřeli i čtyři policisté, dalších devět bylo zraněných, uvádí Independent. Agentura Reuters pak uvedla, že na místo dorazili zvláštní policejní jednotky a hrad obklíčili.

Zatím není známo, zda ozbrojenci patří k nějaké teroristické skupině. Nicméně 'Jordánsko bojuje po boku USA a dalších spojenců proti samozvanému Islámskému státu a vrcholní jordánští politikové se obávají nárůstu islámského radikalismu v zemi.

 

Podrobnosti připravujeme..

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace