Neznámí střelci rozstříleli autobus s koptskými křesťany. Zabili jich přes 20

Neznámí střelci rozstříleli autobus s koptskými křesťany. Zabili jich přes 20
Popisek: střelba
26 / 05 / 2017, 12:45

Útok na koptské křesťany v Egyptě si vyžádal 24 mrtvých a 24 zraněných. S odvoláním na místního guvernéra o tom informovala agentura Reuters.

/AKTUALIZOVÁNO/ Guvernér provincie původně hovořil o 23 mrtvých a 25 zraněných. Mínja je domovem početné křesťanské menšiny, která tvoří asi deset procent z 94 milionů obyvatel Egypta, a je tak největším křesťanským společenstvím na Blízkém východě. Skupina koptů cestovala do kláštera ve dvou autobusech a malém nákladním autě. Maskovaní útočníci podle svědků vozidla zastavili a poté začali střílet. Atentát již odsoudilo Německo. "Tento druh terorismu proti lidem s jinou vírou je strašlivý, hrozný, je to jednoduše jen tragédie," řekl podle agentury DPA mluvčí ministerstva zahraničí.

 

Několik střelců zahájilo palbu na autobus, v němž bylo několik desítek koptských křesťanů. Autobus s koptskými křesťany měl namířeno z provincie Beni Suef do kláštera Anba Samuel blízko egyptského města Minjá.

Policie zatím nepotvrdila, kdo za útokem stojí. Vodítkem mohou být události z 9. dubna, kdy dvě exploze zabily 44 lidí v egyptském městě Tanta a Alexandrii. K atentátu se tehdy přihlásil IS.

 

Podrobnosti připravujeme...

 

psali jsme:

Mám pro Evropany jeden vzkaz! Řekl nám koptský křesťan studující v ČR po atentátech v Egyptě

 

Zdroj: rt.com, ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.