Neznámý pachatel hodil do uprchlické ubytovny granát.

Neznámý pachatel hodil do uprchlické ubytovny granát.
Autor fotografie: Stanislav S. Yanchenko, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0
29 / 01 / 2016, 16:15

V Německu kvůli masovému příchodu běženců panuje vypjatá atmosféra. Policie za loňský rok zaznamenala více než 900 trestných činů namířených proti uprchlickým zařízením.

Do areálu ubytovny pro běžence ve městě Villingen-Schwenningen na jihu Německa v noci na dnešek někdo hodil odjištěný granát, ten ale neexplodoval. Zdroj: tagesspiegel.de

Ruční granát, z něhož byla vytažena bezpečnostní závlačka, zlikvidovali přivolaní pyrotechnici. Ti zbraň řízeně odpálili. Granát našli hodinu po půlnoci pracovníci bezpečnostní služby uprchlického zařízení. Bylo evakuováno celkem 12 lidí, naštěstí nebyl nikdo zraněn. 

Ruční granát byl nalezen poblíž kontejneru v areálu. Není jasné, zda se jednalo o technickou závadu, pokud ale ano, potom hrozí pachateli vysoký trest, uvedla policie.   Jedná se o první případ, kdy útočník použil proti uprchlickému zařízení granát. Zděšení vyjádřili němečtí politici a doufají, že se podaří pachatele dopadnout.

V Německu dvojnásobně vzrostl počet útoků proti uprchlíkům. Žhářství, bombové útoky i přepadení

V Německu kvůli masovému příchodu běženců panuje vypjatá atmosféra. Policie za loňský rok zaznamenala více než 900 trestných činů namířených proti ubytovnám pro žadatele o azyl, často to byly žhářské útoky. Valnou většinu činů mají podle vyšetřovatelů na svědomí pachatelé s krajně pravicovou motivací. Do Německa loni přišlo podle oficiálních statistik takřka 1,1 milionu žadatelů o azyl.

Německý hasič podpálil uprchlickou ubytovnu. Běžence varovali sousedé.

Foto: Stanislav S. Yanchenko,  Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0The Soviet F1 hand grenade, nicknamed the limonka (lemon grenade) is an anti-personnel fragmentation defensive grenade.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.