Neznámý pachatel založil požár ve floridské mešitě

Neznámý pachatel založil požár ve floridské mešitě
Autor: redakční databáze|Popisek: mešita
12 / 09 / 2016, 16:00

Podle policie byl požár založen záměrně a případ vyšetřuje jako žhářství.Po pachateli pátrá.

Požár, který vznikl brzy ráno v pondělí, může mít rovněž souvislost s výročím 11. září, proto policie pracuje i s touto verzí.

Podle očitých svědků vypukl požár na několika místech v mešitě a plameny šlehaly ven ze střechy budovy. Při požáru, který hasiči rychle zlikvidovali, nebyl nikdo zraněn.

 

Představitelé mešity policii hlásili již v červnu hrozby, které v pravidelných intervalech dostávali od neznámých lidí i prostřednictvím sociálních sítí. Mezi hrozbami byla i výhružka zapálení mešity.

Zajímavé je, že floridskou mešitu navštěvoval i Omar Mateen, jenž v červnu v Orlandu zastřelil v gay klubu Pulse 50 lidí. Dokonce ji měl navštívit těsně před samotným útokem.

 

Zdroj: foxnews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace