Neznámý útočník postřelil známého republikánského politika. Vypálil až sto ran

Neznámý útočník postřelil známého republikánského politika. Vypálil až sto ran
14 / 06 / 2017, 14:15

Útočník postřelil republikánského politika Steva Scalise a jeho poradce na baseballovém hřišti.

Neznámý útočník střílel na baseballovém hřišti v americké Virginii. Zranil nejméně pět lidí včetně významného republikánského politika Steva Scaliseho a jeho poradce.

Útočník byl zadržen po střelbě policií. K incidentu došlo během tréninku týmu republikánských politiků ve městě Alexandria. Těch bylo přítomných během incidentu 15-20. Útočník stihl vypálit poloautomatickou zbraní 50 až 100 ran. Scalise ani jeho poradce nejsou v ohrožení života.

Dvaapadesátiletý politik je v Kongresu od roku 2008. Patří ke konzervativnímu křídlu, podporuje například dekret prezidenta Donalda Trumpa o zákazu vstupu do USA občanům několika muslimských zemí.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace