Neznámý útočník ve Frankfurtu nad Mohanem pobodal čtyři lidi

Neznámý útočník ve Frankfurtu nad Mohanem pobodal čtyři lidi
Autor fotografie: Pixabay.com/cs|Popisek: útok nožem
30 / 10 / 2016, 06:00

Čtyři lidi pobodal v sobotu kolem 17:30 zatím neznámý útočník v centru Frankfurtu nad Mohanem. Motiv činu zatím není znám, útoku ale přecházela hádka, uvedl server Focus Online.

Zranění byli převezeni do nemocnic, podle policie ale nejsou v ohrožení života. Informaci, že je pachatel na útěku, policie nepotvrdila.

,,U Hauptwache ve Frankfurtu došlo k potyčce s nožem. Proto je na místě tolik kolegů a záchranářů," uvedla na twitteru frankfurtská policie.

 

Muž ozbrojený nožem zaútočil kolem 17:30 SELČ v centru města v podzemní části náměstí An der Hauptwache, kudy se vstupuje do metra a na příměstské vlakové spoje.

Zda je pachatel na útěku, jak zpočátku informovaly německé servery, není jasné. Policie sdělila jen to, že v souvislosti s činem pátrá po několika účastnících hádky.

Na twitteru policisté vyzvali, aby se veřejnost zdržela spekulací o pozadí činu, které nahání lidem ,,zbytečný strach". ,,Nehrozí ŽÁDNÉ nebezpečí," zdůraznila policie.

 

Zdroj: ČTK

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.