Nick Nolte: Za falšování povolávacího rozkazu mu hrozilo 45 let vězení. Tehdy začal pít jako duha, což mu vydrželo dodnes

Nick Nolte: Za falšování povolávacího rozkazu mu hrozilo 45 let vězení. Tehdy začal pít jako duha, což mu vydrželo dodnes
Popisek: Nick Nolte
09 / 04 / 2018, 18:00

Nick Nolte (narozen 1941) je třikrát rozvedený alkoholik, narkoman, který byl několikrát odsouzen a jen tak tak se vyhnul trestu za opíjení nezletilé dívky.

Svého nejznámějšího zločinu se dopustil roku 2002 v kalifornském Malibu, když ho policie chytila, jak se svým mercedesem opile šněruje silnici.

Měl v krvi přes tři promile alkoholu a drogu, které se říkalo „date-rape“, tedy „znásilnění na rande“, protože se dávala dívkám, aby byly povolnější. Nolte tehdy řekl: „Beru to deset let a ještě mě nikdo neznásilnil.“ A že je rád, že ho chytili, protože už nezvládal.

psali jsme: Bombarďák Mark Wahlberg: Pouliční prodejce drog obviněný z pokusu o vraždu. „Ty žlutý prase!“ volal dnes kladný hrdina

Z té doby pochází jeho slavná fotografie, jak je vyhublý, dezorientovaný, rozcuchaný a se slinou v koutku. Nutno dodat, že se Nolte za své „výlety“ nikdy nepomlouval, ani nesliboval, že se polepší. Žil v cyklech mezi alkoholem a léčebnou.

Jeho největší problém však přišel už v 60. letech a tehdy začínajícímu herci za něj hrozilo 45 let vězení. Dodnes není jasné, proč ho osvobodili, protože čin prokazatelně spáchal.

O co šlo: Ve státě Omaha, kde tehdy Nick žil, platil zákon, že hranice pro pití alkoholu je 25 let. Výjimku měli ti, kteří byli povolání do války ve Vietnamu.

psali jsme: Vtipná youtuberka Stevie Ryan (✝33), se oběsila ve svém bytě, když na ni dolehla smrt jejího dědečka

A tak začal Nolte falšovat povolávací rozkazy. Nejprve pro sebe, pak pro kamarády a nakonec pro všechny, kdo mu dobře zaplatil. Zfalšoval jich několik desítek.

Dostal za to nejdřív pětačtyřicet let vězení a 75 tisíc dolarů pokuty, nakonec se to smrsklo na tři roky podmínky. A mělo to ještě jeden bláznivý následek. Protože si zfalšoval vojenský doklad, nesměl za trest jít do armády a bojovat do Vietnamu. Což měl být trest, ale ve skutečnosti to možná Nickovi zachránilo život.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace