Nigel Farage končí jako předseda UKIP

Nigel Farage končí jako předseda UKIP
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Nigel Farage v europarlamentu
04 / 07 / 2016, 16:30

I když Farage rezignuje na funkci předsedy, chce zůstat nadále poslancem Evropského parlamentu.

Předseda britské Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) Nigel Farage skončí ve vrcholné stranické funkci. Oznámil to na tiskové konferenci v Londýně s tím, že nikdy nechtěl být kariérním politikem.

Jako hlavní důvod své nadcházející rezignace však uvedl Farage brexit, který nakonec nastal, a který si vytkl jako svůj hlavní cíl, když byl ve funkci předsedy UKIP. Na tiskové konferenci prohlásil, že cítí, že je správně nyní odejít z funkce předsedy strany. Farage si nadále podrží mandát europoslance, kde bude dohlížet na jednání o odchodu z EU. Hodlá trvale podporovat UKIP i další euroskeptické strany a hnutí v Evropě.

Minulé měsíce podle něho byly značně vyčerpávající, když řekl, že ,,chce zpět svůj život, který žil předtím". Podle svých slov nikdy nechtěl být kariérním politikem, jen chtěl, aby Británie měla možnost si ,,vládnout sama".

Farage se postavil za boj o brexit již před 17 lety a od této doby nesmlouvavě prosazoval vystoupení Velké Británie z EU. To se nakonec těsně podařilo, když 23. června zvítězil v referendu brexit poměrem 52:48.

 

Zdroj: bbc.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace