Nigel Farage končí jako předseda UKIP

Nigel Farage končí jako předseda UKIP
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Nigel Farage v europarlamentu
04 / 07 / 2016, 16:30

I když Farage rezignuje na funkci předsedy, chce zůstat nadále poslancem Evropského parlamentu.

Předseda britské Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) Nigel Farage skončí ve vrcholné stranické funkci. Oznámil to na tiskové konferenci v Londýně s tím, že nikdy nechtěl být kariérním politikem.

Jako hlavní důvod své nadcházející rezignace však uvedl Farage brexit, který nakonec nastal, a který si vytkl jako svůj hlavní cíl, když byl ve funkci předsedy UKIP. Na tiskové konferenci prohlásil, že cítí, že je správně nyní odejít z funkce předsedy strany. Farage si nadále podrží mandát europoslance, kde bude dohlížet na jednání o odchodu z EU. Hodlá trvale podporovat UKIP i další euroskeptické strany a hnutí v Evropě.

Minulé měsíce podle něho byly značně vyčerpávající, když řekl, že ,,chce zpět svůj život, který žil předtím". Podle svých slov nikdy nechtěl být kariérním politikem, jen chtěl, aby Británie měla možnost si ,,vládnout sama".

Farage se postavil za boj o brexit již před 17 lety a od této doby nesmlouvavě prosazoval vystoupení Velké Británie z EU. To se nakonec těsně podařilo, když 23. června zvítězil v referendu brexit poměrem 52:48.

 

Zdroj: bbc.com

Tagy článku