Nigérie – hrozba budoucnosti

Nigérie – hrozba budoucnosti
Autor fotografie: pixabay.com|Popisek: vlajka Nigérie
06 / 12 / 2017, 08:30

Pomalu, ale jistě dochází k největší populační explozi světa. V budoucnosti bude lidstvo více africké, než si uvědomujeme. Samotná Nigérie má 193 milionů obyvatel. Pokud se potvrdí současné propočty, dosáhne Nigérie do konce století téměř k jedné miliardě lidí a stane se demografickou velmocí po boku Indie a Číny.

Nigérie, která leží u pobřeží Guinejského zálivu v západní části Afriky, je v současnosti sedmou nejlidnatější zemí světa. Jednou z příčin bude jejich uzákoněná hranice pro pohlavní styk, která je pouhých 11 let. Tamější ženy mají nejvyšší míru pubertální plodnosti na světě a každá v průměru porodí 7 dětí.

psali jsme: Saláfisté z hnutí Boko Haram míří mezi uprchlíky do Evropy

Populační vývoj Nigérie s sebou přináší řadu rizik, ale také příležitostí. Aktuálně velmi mladá populace však v sobě do budoucna ukrývá rovněž obrovský ekonomický potenciál. Zejména by se mělo jednat o zlepšení rozsahu a kvality v oblasti vzdělávání, pracovních míst, rozšíření programů plánovaného rodičovství a schválení zákonů bránících sňatkům ve velmi mladém věku (do 18 let)

psali jsme: Dvě sebevražedné atentátnice zabily 58 lidí v Nigérii

Podle oficiálních údajů UNICEF se počet obyvatel v celé Africe zvýší z 1,258 miliardy na ohromující 4,2 miliardy a to do roku 2100. Tato populační exploze bude mít velmi zásadní dopady nejen na Afriku, ale i pro celý svět. Vycházíme li z tohoto vývoje, bude za 35 let jeden ze čtyř lidí na planetě Afričan a do konce století pak čtyři lidé z deseti. A  to v roce 1950 žilo v Africe jen 9% světové populace.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Zdroj: populace.population.city/nigerie

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.