Nigerijský arcibiskup: Křesťané se musí spojit proti islámu, muslimové plánují naši genocidu

Nigerijský arcibiskup: Křesťané se musí spojit proti islámu, muslimové plánují naši genocidu
Popisek: stop islámu
05 / 04 / 2017, 18:00

Nigérijský arcibiskup důrazně varoval před nebezpečím islámu.

Nigérijský arcibiskup Jospeh Bagobiri prohlásil, že nigerijští křesťane patří v současné době k těm nejpronásledovanějším. V zemi se podle jeho názoru vyhrocuje náboženský střet mezi křesťany a muslimy. Bagobiri řekl, že právě nigerijští křesťané jsou muslimy perzekvováni za to, že Nigérie postupně přechází ke křesťanským hodnotám a vliv islámu je umenšován.

Podle arcibiskupa jsou křesťané jimi zabíjeni a číslo krvavých incidentů, při nichž křesťané umírají, se ještě zvýší. Bagobiri dokonce prohlásil, že všichni křesťané se musí proti muslimům spojit, nebo může rychle dojít k ,,obrovské genocidě" z jejich strany.

Bagobiri chce tak soustředit ,,křesťanskou" základnu na severu země, kde je islám nejsilnější a kde dochází ke krvavým incidentům mezi muslimy a křesťany, v nichž jsou zatím křesťané tím slabším.

Podle arcibiskupa je nutno hledat cesty, jak zabránit tomuto barbarství, aniž křesťané ztratí sebevědomí. Bagobiri prohlásil, že je úkolem hlavně církve, aby tyto nové cesty hledala a zamezila krvavým náboženským střetům mezi muslimy a křesťany.

 

psali jsme:

Islám je hlavním motorem pronásledování křesťanů ve světě

 

Zdroj: thisisengland.org.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.