NIO EP9: Nejrychlejší sériový vůz na Nürburgringu

NIO EP9: Nejrychlejší sériový vůz na Nürburgringu
Autor: NIO|Popisek: NIO EP9
19 / 05 / 2017, 11:15

Elektrický supersport NIO EP9 ujel jedno kolo legendárního Nürburgringu za šest minut 45,90 sekundy, a ubral tak 2,1 sekundy z předchozího nejlepšího času silničního vozidla Radical SR8LM v roce 2009.

Nio EP9 je navíc o půl minuty rychlejší než nejbližší elektrovůz, Toyota TMG EV P002 a může tedy nyní vznést nárok být nejrychlejším elektrickým silničním autem na světě.

„Je to báječný úspěch pro NIO,“ uvedů šéf týmu Gerry Hughes, vedoucí EV Formula E týmu ve svém prohlášení. „Jsem velmi hrdý na tým, který neúnavně pracoval na dosažení tohoto výsledku.“

Předchozího rekordu v čase 07:05.120 na Nürburgringu tým dosáhl 14. října 2016.

Nio EP9 vyvine výkon 1MW, tedy ekvivalet 1 342 koňských sil a má maximální rychlost 312 km/h. Z 0 na 200 km/h akceleruje za pouhých 7,1 sekundy!

Jeho rekordní kolo posunulo tento vůz o 35,73 sekundy před nejbližší Ferrari a o propastných 47 sekund před Koenigsegg CCX. Mimo to se Nio EP9 jehož všechna 4 kola jsou poháněna 4 elektromotory dostala i na vrchol tabulky vozů se všemi poháněnými koly.

Aboslutní rekord ale nepadl, ten stále drží tragicky zesnulý Stefan Bellof se svým Porsche 956, který v roce 1983 zajel rekordní kolo 6:11.13.

Zdroj: Nio, CNN

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace