Nippon Yusen chce za dva roky testovat autonomní kontejnerovou loď v Tichém oceánu

Nippon Yusen chce za dva roky testovat autonomní kontejnerovou loď v Tichém oceánu
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: kontejnerová loď
26 / 08 / 2017, 12:00

Zkouška nové autonomní kontejnerové lodi má proběhnout v roce 2019.

Japonsko chce v roce 2019 vyzkoušet v Tichém oceánu autonomní kontejnerovou loď. Ta má v rámci testů plout z Japonska do severní Ameriky, potvrdil generální manažer Monohakobi Technology Institue, která je součástí Nipponu Yusen.

psali jsme: Video: Americký torpédoborec se v Pacifiku srazil s kontejnerovou lodí

Japonský dopravní gigant  se chce připojit k dalším společnostem, které rovněž chtějí přejít na autonomní technologii pro kontejnerové i další lodě. I když bude kontejnerová loď ovládána na dálku, na její palubě bude z bezpečnostních důvodů přítomná vyškolená posádka.

O kontejnerové lodi a jejích rozměrech zatím nejsou k dispozici bližší informace, ty bude Nippon Yusen uvolňovat teprve postupně.

psali jsme: VIDEO: Yara Birkeland - první nákladní ,,robotická loď", která nebude potřebovat k řízení člověka

Autonomní technologii testuje již například finská firma Yara, která vyvíjí loď, jež nebude v roce 2020 už nebude k řízení potřebovat lidskou posádku. I Rolls-Royce uvažuje o tom, že do roku postaví plavidlo, které by bylo ovládáno na dálku.

Do roku 2030 pak experti na autonomní technologie předpokládají, že lodě s autonomní technologií bude běžně k vidění na oceánech.

 

Zdroj: worldmaritimenews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace