Nissan kvůli obavám o bezpečnost pozastavil v Japonsku prodej aut

Nissan kvůli obavám o bezpečnost pozastavil v Japonsku prodej aut
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: Nissan
02 / 10 / 2017, 11:30

Japonská automobilka Nissan Motor dočasně přerušila registraci zhruba 60.000 nových vozů. Státní inspekce totiž zjistila, že závěrečnou kontrolu bezpečnosti v šesti závodech automobilky prováděli nekvalifikovaní pracovníci. Zpráva vyvolala obavy, že Nissan bude muset svolat ke kontrole desítky tisíc vozů, uvedla dnes agentura Reuters. Akcie firmy v reakci klesly o více než pět procent na nejnižší hodnotu od dubna.

Nissan zatím neuvedl, jak dlouhou kontrolu prováděli nekvalifikovaní pracovníci, ani kolika vozů se problém týká. Automobilka proto dočasně pozastavila registraci a nechá překontrolovat dotčené vozy. Zahájí rovněž vnitřní vyšetřování, kterým bude pověřena třetí strana.

Ministerstvo pozemků, infrastruktury a dopravy, které provádí kontroly, požádalo Nissan, aby mu do konce října předložil návrh opatření, kterými chce zabránit opakování incidentu.

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.