Noc dlouhých nožů v Kremlu – propouštění velitelů, co na Ukrajině propadli

Noc dlouhých nožů v Kremlu – propouštění velitelů, co na Ukrajině propadli
Autor fotografie: Pixabay, Free for commercial use|Popisek: Ilustrační obrázek
19 / 05 / 2022, 17:30

Obrovské potíže Ruska ve válce na Ukrajině zhoršuje kultura vyhýbání se odpovědnosti, která je v ruských ozbrojených silách rozšířená, tvrdí britské ministerstvo obrany. Podle analytiků Kreml nedávno propustil nejméně dva vysoce postavené velitele za selhání na bojišti.

„V posledních týdnech Rusko propustilo vysoce postavené velitele, kteří si v počáteční fázi invaze na Ukrajinu vedli špatně. Generálporučík Sergej Kisijel, který velel elitní 1. gardové tankové armádě, byl suspendován za nedobytí Charkova. Po dubnovém potopení křižníku Moskva byl pravděpodobně suspendován také viceadmirál Igor Osipov, který velel ruské Černomořské flotile,“ píše se v britské zpravodajské aktualizaci.

Podle Britů náčelník ruského generálního štábu Valerij Gerasimov pravděpodobně zůstává ve funkci, ale ,,není jasné, zda mu důvěřuje prezident Putin."

„V ruském vojenském a bezpečnostním systému pravděpodobně převládá kultura lhaní a obviňování druhých. Mnoho úředníků zapojených do invaze na Ukrajinu bude pravděpodobně stále více rozptylováno snahou vyhnout se osobní vině za ruské operační selhání.. To pravděpodobně ještě více zatíží model centralizovaného velení a řízení Ruska, protože důstojníci se stále více snaží ponechat klíčová rozhodnutí na svých nadřízených. Za takových podmínek bude pro Rusko obtížné znovu získat iniciativu, “uvádí ministerstvo obrany Velké Británie.

Zdroj: tvp.info

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace