Noc Guye Fawkese - Londýn zachvátilo násilí, rvačky a požáry

Noc Guye Fawkese - Londýn zachvátilo násilí, rvačky a požáry
Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: Noc Guye Fawkese - Londýn zachvátilo násilí, rvačky a požáry
06 / 11 / 2015, 12:30

Londýn zažil krvavou oslavu Noci pálení ohňů

Demonstrace, která začala včera večer v Londýně, přerostla v násilí i podpalování policejních aut. Na Trafalgarském náměstí se sešlo několik tisíc lidí, kteří byli oblečeni do masek Guye Fawkese, aby protestovali proti britské vládě. (Zdroj: telegraph.co.uk)

Noc Guye Fawkese (v originále Guy Fawkes Night nebo též Bonfire Night – noc pálení ohňů) se slaví zejména ve Velké Británii 5. listopadu jako připomínka Spiknutí střelného prachu v roce 1605. Na oslavu skutečnosti, že král Jakub I. přežil pokus o atentát, začali lidé kolem Londýna zapalovat ohně.

Situace se zdramatizovala po střetu aktivistů, kteří využili anonymity převleku, s policií. Nakonec dav začal házet po policistech kameny a dlažební kostky, zapaloval světlice a nakonec i policejní auta. Několik desítek demostrantů skončilo se zraněními v nemocnicích. Zákazníci i zaměstnanci jednoho z obchodů v okolí náměstí zůstali zabarikádováni uvnitř. Policie obvinila několik lidí z ohrožení veřejného pořádku. Demonstranti způsobili škody v řádech desetitisíců liber. 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.