Noční hlídač zapomněl ve firemní kopírce džihádistické letáky

Noční hlídač zapomněl ve firemní kopírce džihádistické letáky
Popisek: Ilustrační foto
07 / 10 / 2015, 06:00

Nepozornost se mu vymstila, byl zatčen a je prošetřován francouzskou policií za trestný čin "podněcování k terorismu."

Případ se stal 24. března, kdy jeden ze zaměstnanců v kancelářích obchodní komory ve francouzském městě Guyancourt, našel ve firemní kopírce dokumenty oslavující islámský terorismus a džihád. Kontrolou dat v kopírce bylo zjištěno, že dokumenty byly vytištěny mezi 5 a 6 hodinou ranní. Policie zjistila, že se pravděpodobně jedná o jednoho z pracovníků ostrahy. Informaci zveřejnil 24. září francouzský deník Parisien.fr.

Při domovní prohlídce 33 letého muže nalezla policie tablet a USB disk, kde byly uloženy materiály obsahující propagační materiály s militantním islámismem. Muž popřel, že by fotokopie pořídil, ale odmítl uvést jméno osoby, která je ofotila. Už byl sice propuštěn z vazby, ale případ je dál vyšetřován.

Francouzská vláda uvedla, že se kolem 1.880 francouzských občanů přímo zapojilo do džihádistických sítí. 133 Francouzů už zemřelo v Sýrii, kde bojovali po boku IS a celkem 491 jich stále bojuje v různých džihádistických skupinách v zahraničí.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace