Noční vlci v Bratislavě i ve Vídni. Mnoho povyku pro nic.

Noční vlci v Bratislavě i ve Vídni. Mnoho povyku pro nic.
Autor fotografie: YouTube/CSD Lokomotivy - TrainTV.tv 2|Popisek: Noční vlci v Bratislavě
03 / 05 / 2015, 10:15

Putinovi motorkáři pokračují ve své jízdě Evropou.

Sedm motorkářů z klubu Noční vlci dorazilo včera do Bratislavy, jak jsme psali v článku "Slovenská policie v pohotovosti: Noční vlci v Bratislavě".

K památníku Slavín nad městem je doprovodily i desítky vyznavačů motocyklů ze Slovenska a Česka. Stovky lidí motorkáře vítaly a provolávaly "Rusko, Rusko!"

"Nikomu nechceme nic dokazovat. Naše historie, strašná válka, která byla, vítězství národů nad fašismem, trvalá vzpomínka," zdůvodnil akci před novináři rusky mluvící motorkář Igor, který měl na sobě oblečenou vestu s nápisem v ruštině Noční vlci.

Slovenská ministerstva zahraničí a vnitra už dopředu ohlásila, že motorkářům na rozdíl od Polska nebudou bránit vstupu na Slovensko. Podle dřívějšího vyjádření slovenského ministra vnitra Roberta Kaliňáka by se země vrátila do období komunismu, pokud by úřady něco zakazovaly jen z důvodu, že se jim to nelíbí. Šéf slovenské diplomacie Miroslav Lajčák zase za nutné označil respektování pravidel volného pohybu osob a práva na vyjádření názoru. (Zdroj: zahranicni.eurozpravy)

Ruští motorkáři se dostali bez problémů i do Vídně, kde v sobotu položili věnce u památníku sovětských vojáků, kteří osvobodili město od nacistů. Jak zmiňuje britský The Guardian: "Ve Vídni proběhlo vše v klidu a bez napětí, za přítomnosti několika desítek příznivců projeli centrem Vídně a za asistence vojáků ruského velvyslanectví uctili památku padlých".

Podle policejních odhadů se akce zúčastnilo asi 500 lidí včetně ruského velvyslance v Rakousku. Někteří měli na sobě trička s portréty prezidenta Vladimíra Putina, jiní drželi  plakáty "Zastavte protiruskou fobii" nebo "Všichni jsme bratři a sestry - nehceme válku".

Zdroj YouTube, CSD Lokomotivy - TrainTV.tv 2

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.