,,Noční vlk" Foldyna se utrhl ze řetězu a Hamáček zuří doběla

,,Noční vlk&quote; Foldyna se utrhl ze řetězu a Hamáček zuří doběla
10 / 05 / 2018, 09:30

Poslanec ČSSD a příznivec motorkářů z ruské nacionalistické skupiny Noční vlci řádně zatopil sociální demokracii, když vyrazil na setkání Nočních vlků, kteří u nás uctili padlé sovětské vojáky ve druhé světové válce. Tam se choval doslova jako utržený ze řetězu. Naštvaný předseda strany Jan Hamáček tuto solitérní Foldynovu akci veřejně odsoudil a požaduje od místopředsedy strany omluvu. tu však Foldyna za své extempore rezolutně odmítá, přičemž natočil emotivní video na svou obhajobu.

Foldyna se opět projevil jako neřízená střela, když vyrazil na tuto akci. To by snad nebylo až tak hrozné, kdyby Foldyna nepředvedl svůj exces, když se pošťuchoval s několika lidmi - odpůrci Nočních vlků. V jeden moment to dokonce vypadalo, že se schyluje k pěstní obhajobě argumentů. A nejen to. Svůj pobyt na akci Foldyna ,,okořenil" dalšími kontroverzními větami, v nichž se ostře navezl do ČT, neziskovek způsobem, který by si měl nechat raději do restauračního zařízení. "Jdi do hajzlu. Jdi do prdele," řekl jednomu demonstrantovi. "Když je to baví, ať protestují. Někteří to dělají za prachy, tak ať se poserou," pokračoval v emotivních výlevech Foldyna.

Ten si neuvědomuje, že jeho slova na akci Nočních vlků v České republice přesahují rámec soukromé akce. Jako místopředseda ČSSD a poslanec měl proto volit jinou rétoriku.

psali jsme: Ruští Noční vlci i letos pojedou do Berlína, trasa vede přes ČR

Foldyna však nevidí jediný důvod, za co by se měl omlouvat. Podle něho je pouze vlastencem, který šel uctít památku padlých ruských vojáků. Odmítá, že by se měl na akci chovat nedůstojně, což zmínil i ve videu. Ať si už Foldyna myslí cokoliv, je to jeho názor, na který mu těžko může někdo sahat. Nicméně forma, jakou se na akci Nočních vlků výrazný poslanec ČSSD choval, se již z normálu vymykala.

psali jsme: Je průjezd ruských motorkářů Noční vlci bezpečnostním rizikem?

Přehnaná spektakulárnost, přílišná emotivnost a slovní potyčky ,,zuřícího" poslance, které neměly daleko k těm fyzickým. To nevrhá na Foldynu příznivé světlo, stejně tak na stranu, kterou reprezentuje. Předseda sociálních demokratů Jan Hamáček by si měl tak svého poslance náležitě zkrotit, nebo preference této strany půjdou ještě více dolů.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.