No-go zóna v Calais. Počet imigrantů se za půl roku zdvojnásobil, policie situaci nezvládá

No-go zóna v Calais. Počet imigrantů se za půl roku zdvojnásobil, policie situaci nezvládá
14 / 08 / 2016, 15:30

Celkový počet migrantů v ilegálním táboře Džungle v Calais se v posledních šesti měsících navzdory snaze úřadů zdvojnásobil, tábor se teď stal „závažným zdravotním a bezpečnostním rizikem", oznámila v sobotu policie.

„Máme asi jen asi 1000 důstojníků, kteří mají řešit obrovské ohrožení veřejného pořádku," uvedl Denis Hurth z místní policie pro Le FigaroZdroj: eurozpravy.cz

Uprchlíci v Calais jsou stále agresivnější. Francouzská policie musela použít slzný plyn

Úřady sice tvrdí, že v táboře žije asi 4 500 lidí, ale agentury zabývající se pomocí v táboře naznačují, že populace Džungle je ještě vyšší. Podle sčítání lidí provedeného skupinu Auberge des Migrants na místě žije 8 922 imigrantů.

V pátek řekl další z policejních důstojníků, který se na místě snaží o udržování pořádku, listu Le Monde, že „to, co se tam děje, je skutečně úděsné". „Je to horší než kdy jindy. Je nemožné zjistit, jestli se například uvnitř neskrývá džihádista z Belgie. Tento tábor představuje slepý bod pro národní bezpečnost, jde o stav nouze," přiznal. 

Migrant s motorovou pilou napadl řidiče kamionu v Calais

Se svým zážitkem se svěřil i řidič 3,5 tunové dodávky z Velké Británie. Silnice ke Calais v noci ilegálové zatarasují stromy a snaží se vozidla zastavit. Jemu se podařilo projet, ale osobním vozidlům za ním už ne.

Tagy článku