No-go zóny - místa, kam se bojíte chodit i ve dne

No-go zóny -  místa, kam se bojíte chodit i ve dne
Autor: Flickr.com|Popisek: no-go zóna
20 / 01 / 2017, 11:00

KOMENTÁŘ


No-go zóny, tři slova, která nahánějí hrůzu především ve Švédsku, Francii či Německu. Někteří mají ale stále pochyby, že ,,něco takového" může existovat. Opak je však pravdou, jak se například přesvědčil v prosinci minulého roku americký dokumentarista Ami Horowitz.

Ten se jel do Stockholmu na no-go zóny podívat osobně. Jeho zážitky? Vyhrožování, bití, kopání a škrcení ze strany bezprizorních a agresivních migrantů. Horowitz, jak sám říkal, byl rád, že vyvázl živý, protože o život zde skutečně jde.

Do no-go zón se tak bojí chodit i policisté, což ostatně potvrdila Kateřina Janouchová, spisovatelka českého původu, která ve Švédsku velmi dlouho žije.  Švédsko má z Evropy nejvíce těchto bezpečnostně rizikových oblastí. Švédská policie již v září minulého roku přiznala, že v zemi je zhruba 55 no-go zón. A určitě jich ještě přibude.

Je skutečně paradoxem, že tyto ,,ostrůvky" nejsou systematicky likvidovány. Problém tkví v tom, že například ve zmiňovaném Švédsku se policisté obávají do těchto oblastí chodit. S tímto přístupem se však počet no-go zón bude zcela jistě zvyšovat a jejich možné vyčištění bude vinou laxního přístupu čím obtížnější. ,

Hrozí tak riziko, že tato místa se mohou přesouvat do center velkých švédských měst, kde již no-go zóny jsou - Stockholm, Göteborg. Ale i v jiných zemích, jež jsme už jmenovali. Pak může docházet k regulérní pouliční válce se všemi svými důsledky. Opravdu to tyto státy chtějí?

 

 

psali jsme:

Gangy mladistvých migrantů proměnily švédské obchodní centrum v no-go zónu

Americký filmař napaden ve švédské no-go zóně

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace