Norská ministryně radí muslimským migrantům: Jíme tu vepřové a pijeme i alkohol

Norská ministryně radí muslimským migrantům: Jíme tu vepřové a pijeme i alkohol
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: muslimové
24 / 02 / 2017, 18:30

Norská ministryně dala ,,základní instrukce" muslimským migrantům, kteří hodlají jít do Norska.

Kontroverzi vzbudila norská ministryně pro migraci Sylivi Listhaugová, která na Facebooku ,,instruovala" muslimské migranty, kteří chtějí jít do Norska.

,, Myslím s, že ti, kteří míří do Norska, by se měli přizpůsobit naší společnosti. Jíme zde vepřové, pijeme alkohol a ukazujeme naše obličeje. Musíte se podřídit hodnotám, zákonům a nařízením, které platí v Norsku," napsala na sociální síť Listhaugová. Od té doby její příspěvek získal už 19 000 lajků a 4 500 sdílení.

Její ,,instruktáž" pak odkazovala na článek, který psala pro deník Dagbladet, v němž své myšlenky dále rozvedla. V článku uvádí, že není povinností norské společnosti se přizpůsobovat migrantům a je důležité, že Norsko vysílá jasné požadavky, které na ně má, pokud se rozhodnou v této zemi žít. Neméně podstatnou věcí je pro migranty se v prvé řadě naučit jazyk a získat práci.


Čtěte také: Buďto jezte, nebo jděte! Vzkázal muslimům starosta, který ve školách zrušil jídla bez vepřového

Její postoje však vyvolaly na norské politické scéně nemalý rozruch a někteří volají i po jejím odvolání. Například Ann-Magritt Austenová, ředitelka norské Organizace pro azylanty, řekla deníku Dagbladet, že Listhaugová záměrně otázky kolem muslimských migrantů zjednodušuje.

Podle ní není otázka vepřového, oblečení či alkoholu hlavními důvody, proč se muslimští migranti nedokáží integrovat. Austenová si myslí, že klíčové je migranty vzdělávat, nabízet jim návazné edukační programy a zjistit, co oni sami dokáží a v čem vynikají.

 

psali jsme:

VIDEO: Dej to vepřové pryč, ,,nařizoval" vzteklý muslim prodavačce

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku