Norská policie zneškodnila v centru Osla podomácku vyrobenou bombu. Jednoho podezřelého zatkla

Norská policie zneškodnila v centru Osla podomácku vyrobenou bombu.  Jednoho podezřelého zatkla
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: výbuch
09 / 04 / 2017, 08:30

V centru hlavního města Norska byla včera večer nalezena podomácku vyrobená výbušnina.

Kvůli podezřelému předmětu o velikosti 30x30 centimetrů bylo policií uzavřeno centrum Osla. Přivolaní pyrotechnici na místě zjistili, že se jedná podomácku vyrobenou nálož, kterou odpálili. Podle policie byla nálož nalazena před stanicí metra Groenland v centru hlavního města Oslo.

Policie v souvislosti s incidentem zadržela jednoho muže. Ten je nyní podroben výslechu, zda plánoval teroristický útok. Policie v Oslo o tom informovala na svém twitterovém účtu. 

Po pátečním teroristickém útoku ve Stockholmu byla dnes zavedena zvýšená bezpečnostní opatření i v metropolích dalších severských zemí. V Oslu a v několika dalších větších norských městech začali prostorami na letištích procházet ozbrojení policisté a větší pozornost mají bezpečnostní složky věnovat i místům s velkým shromážděním lidí.

Podle norských médií vedení silových rezortů zvažuje zvýšení stupně teroristické hrozby v zemi.

 

 

psali jsme:

V pařížské kanceláři Mezinárodního měnového fondu vybuchla dopisová bomba. Hollande: Je to atentát

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.