Norská politička požaduje zákaz burkin. Jsou "symbolem radikálního islámu"

Norská politička požaduje zákaz burkin. Jsou &quote;symbolem radikálního islámu&quote;
27 / 08 / 2016, 13:30

Norsko musí následovat příklad francouzských měst a zakázat burkini, uvedla jedna z vedoucích političek norské pravicové strany FRP.

Aina Stenersen tvrdí, že plavky nošené některými muslimskými ženami jsou "symbolem radikálního islámu".

Nošení burkin je provokace, která podporuje radikální islám. Většina Francouzů je odmítá

Pro deník Aftenposten uvedla: "Na norských plážích by rozhodně mělo být zakázáno nošení těchto plavek. Zákaz burkin ve Francii byl zaveden jako reakce na teroristický útok v Nice. Myslím si, že je skvělé, že policie kontrolovala dodržování tohoto zákazu." Zdroj: independent.co.uk

Na francouzských plážích jsou burkini opět povoleny. Pobouření muslimové uspěli u soudu

Stenerson také uvedla, že pokuta za nošení burkin ve Francii byla příliš nízká a navrhuje jí zdvojnásobit na částku kolem 500 norských korun, tj. asi 1800 Kč. Její strana je prý "velmi znepokojena úrovní integrace přistěhovalců" a tvrdí, že "je nutné přijmout takové zákazy, které tuto integraci ohrožují". FRP současně odmítá vznik muslimských škol v Oslu.

Nizozemský politik požaduje "deislamizaci země" 

Proti muslimské komunitě se ostře vyjádřil například i lídr pravicové Strany pro svobodu (PVV) Geert Wilders, který ve čtvrtek zveřejnil na svém twitterovém účtu nový volební program "Nizozemsko opět naše". Strana, která vede v průzkumech veřejného mínění, jde do boje před volbami, které se v zemi konají příští rok, s plánem na "deislamizaci" země. Boj proti islámu ve Wildersově pojetí dalece přesahuje zákaz nošení tzv. burkin, Wildersova PVV chce zakázat Korán a zavřít i všechny mešity a "islamistické" školy. Zdroj: ihned.cz

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace