Norská policie boduje: Arbeit macht frei nalezen

Norská policie boduje: Arbeit macht frei nalezen
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Dachau
03 / 12 / 2016, 16:00

Norská policie našla železnou bránu s nápisem ,,Arbeit macht frei" (práce osvobozuje), která byla ukradena v roce 2014.

Bavorská policie uvedla, že kolegové z norského Bergenu po anonymním udání nalezli a zajistili železná vrata s nápisem ,,Arbeit macht frei".

Poté, co zloději před dvěma lety ukradli mřížovaná vrata, musely po několika měsících úřady nainstalovat na místo repliku. Německá kancléřka Angela tehdy krádež označila za ,,otřesnou".

Spekulovalo se, že odcizení vrat mělo krajně pravicové pozadí, což se však nepodařil dokázat.

 

 Dachau byl jedním z prvních koncentračních táborů, které nechal Adolf Hitler postavit. Podle odhadů prošlo  tímto koncentračním táborem přes 200 000 lidí, z nichž zhruba 30 000 lidí nelidské podmínky nepřežilo.

Zdroj: theguardian.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace