Norsko staví zeď proti uprchlíkům

Norsko staví zeď proti uprchlíkům
Autor fotografie: Pixabay/Peggy_Marco|Popisek: Ilustrační foto
30 / 04 / 2016, 11:15

Zeď s bránou má vyrůst na hranicích s Ruskem.

Norské vláda se rozhodla postavit na jediném hraničním přechodu s Ruskem Sturskug/Borisoglebskij zeď, která má zadržet příval běženců v případě jeho obnovení, informuje televize NRK. Zdroj: cz.sputniknews.com

Koncem loňského roku vzrostl počet uprchlíků přes rusko-norskou hranici. Migranit z Blízkého východu a Afriky se snaží za jakoukoliv cenu dostat se do Evropy a neváhají použít sice bezpečnější a mnohem delší  „arktickou trasu."  Během několika měsíců překročilo hranici 5,5 tisíce běženců, což způsobilo vážné problémy v pohraničních oblastech Norska. Úřady nevylučují, že se tento příval může opět obnovit. Faktem je, že pokud mají uprchlíci dost peněz, mohou se do Sturskugu dostat během 48 hodin. 

Krvavé násilí na norské střední škole. Terčem gangu jsou mladí Norové

Norsko v nejbližší době zavede možnost vyplacení žadatelů o azyl. Azylanti, kteří se nakonec rozhodnou zemi opustit, dostanou určitou částku, která by pokryla výdaje na návrat domů. Podle norskéhho listu NRK to může být až 235 tisíc korun pro prvních pět z nich. 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace