Norsko vyplatí azylanty, kteří dobrovolně ze země odejdou

Norsko vyplatí azylanty, kteří dobrovolně ze země odejdou
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Norská vlajka
28 / 04 / 2016, 18:15

Norsko chce vyplatit žadatele o azyl, kteří dobrovolně odejdou.

Norsko v nejbližší době zavede možnost vyplacení žadatelů o azyl. Azylanti, kteří se nakonec rozhodnou zemi opustit, dostanou určitou částku, která by pokryla výdaje na návrat domů. Podle norskéhho listu NRK to může být až 235 tisíc korun pro prvních pět z nich. 

Norsko chce podle ředitelství pro imigraci k tomuto kroku přistoupit proto, že pro stát je toto řešení levnější, než aby azylanti či uprchlíci setrvávali v imigračních centrech. Norská ministryně pro integraci Sylvi Listhaugová to považuje za dlouhodobě dobré řešení pro stát:

,,Potřebujeme přimět více žadatelů k dobrovolnému vycestování ze země  tím, že jim poskytneme finanční prostředky na cestu. To nám ušetří spoustu peněz, protože držet tyto lidi v azylových centrech je pro nás nákladnější," uvedla ministryně.

Listhaugová si myslí, že tato cesta je pro azylanty výhodnější i z toho důvodu, že žádost o azyl v Norsku bude mnohým z nich zamítnuta. Na dobrovolném návratu do své domoviny by tak mohli žadatelé vydělat.

Pokud se azylant rozhodne dobrovolně vrátit zpět domů, dostane 30 tisíc korun. Pokud jde o rodinu se dvěma dětmi, Norsko zaplatí až 235 tisíc korun na cestovní náklady.  Nyní země spouští kampaň za dobrovolný odchod těchto lidí ze země.

Žadatelů o azyl v Norsku prudce stoupl. V roce  2015 jich bylo 35 538, zatímco v roce 2014 jen 11 480.

 

Zdroj: echo24.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace