Norský policista: Rostoucí migrace vede k většímu počtu znásilnění. Devět z deseti případů násilí na dětech mají na svědomí migranti

Norský policista: Rostoucí migrace vede k většímu počtu znásilnění. Devět z deseti případů násilí na dětech mají na svědomí migranti
17 / 08 / 2016, 16:30

Policejní důstojník: Z 89 případů domácího násilí 82 spáchali migranti. Ti také tvoří třetinu vězňů. Taková je situace v Norsku.

Norský policejní inspektor Thomas Utne Petterson se otevřeně vyjádřil k problému migrace a xenofobie. Vysoká kriminalita uprchlíků podle jeho názoru do značné míry ospravedlňuje obavy lidí z migrace. Petterson také připustil, že rostoucí migrace vede k většímu počtu znásilnění. Informaci zveřejnil server parlamentnilisty.cz s odvoláním na článek v norském Haugesunds Avis.

Švédsko a Norsko - tyto severské, a vždy "multikulturní" země postihla masová epidemie znásilňování a trvá nepřetržitě od roku 2009. Psali jsme v článku Evropa znásilněná islámem už 18. prosince 2014.

Petterson v článku uvádí: „Souhlasím s tím, že Norsko má jako bohatá země etickou i morální povinnost pomáhat uprchlíkům. Nesdílím však názor, že obavy z migrantů mají něco společného s cynismem. Jistá míra xenofobie je vzhledem k vysoké kriminalitě mezi uprchlíky racionální a opodstatněná."

Policejní inspektor jako důkaz svého tvrzení uvádí, že v loňském roce on sám podepsal 2600 dokumentů nutných pro zadržení pachatelů, z nichž bylo 2200 přistěhovalců. „Žadatelé o azyl jsou také ve zvýšené míře zodpovědní za případy znásilnění. Letos na jaře znásilnili tři Syřané dvě norské děti. V létě se stejného trestného činu dopustil afghánský žadatel o azyl. Nesouhlasím v žádném případě s tím, že obavy lidí z migrantů jsou neopodstatněné.“

A Petterson  pokračuje: „Ve věznici v Ullersmo tvořili přistěhovalci třetinu zdejšího osazenstva. O dva roky později to bylo již padesát procent. Takový nárůst by ve většině jiných oblastí vedl ke snahám vše pečlivě vyšetřit. V Norsku se tak ovšem bohužel neděje.“  Podle něj jsou nejrizikovější skupinou migrantů mladí muži, kterých je přitom mezi žadateli o azyl v Norsku minimálně 80 %.

„Za pozornost také stojí průzkum uskutečněný v Oslu, podle kterého mají devět z deseti případů násilí na dětech na svědomí migranti. Někteří tvrdí, že toto číslo je přehnané. Já k nim však nepatřím. V posledních letech jsem se setkal s 89 případy domácího násilí, z nichž 82 spáchali migranti. Platná legislativa přitom ani neumožňuje odebrat sociální dávky usvědčeným kriminálníkům. Dokonce dostávají peníze, i když žijí v zahraničí. Je tento stav dál udržitelný?“ podivuje se policista.

Německá policie zveřejnila statistiky trestné činnosti za rok 2015. Nárůst až o padesát procent

Pettersonova kritika směřuje hlavně k norským politikům, kteří prosazují přistěhovaleckou politiku otevřených dveří. „Ženy a děti jsou obětovány na oltář přistěhovalecké politiky našeho státu. Všichni politici se v loňském roce dohadovali o tom, kolik přesně by mělo Norsko přijmout migrantů. Kdyby ovšem žili v realitě, tak by věděli, že větší množství migrantů zákonitě vede ke zvýšení počtu znásilnění a dalších trestných činů,“ tvrdí Petterson.

Krvavé násilí na norské střední škole. Terčem gangu jsou mladí Norové

Zhruba před rokem s podobnou výpovědí přišel vrchní superintendant Torsten Elofsson, který odešel od policie v roce 2014 po 42 letech služby v policejním sboru v Malmö. Deníku Breitbart poskytl rozhovor, ve kterém uvedl svůj pohled na vývoj trestné činnosti v nejznámějším švédském městě.

„My prostě nevíme, jak dál! Pokud občané nevěří policii, tak můžeme celý krám zavřít! Navíc, jak má policista zjistit totožnost pachatele, když ten u sebe nemá doklady? To máme volat do Bagdádu a ptát se na jeho jméno?!“ uvedl v televizní debatě policejní důstojník z Kolína nad Rýnem.

Tagy článku