Northrop vylepší letouny SEMA. Firma získala od americké armády kontrakt za 750 milionů dolarů

Northrop vylepší letouny SEMA. Firma získala od americké armády kontrakt za 750 milionů dolarů
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-ND 2.0) |Popisek: EO-5C
17 / 12 / 2017, 10:00

Northrop Grumman provede celkovou modernizaci a modifikaci letounů SEMA (special electronic mission aircraft).

Americká armáda uzavřela se společností Northrop Grumman kontrakt ve výši 750 milionů dolarů, v jehož rámci firma provede celkové vylepšení, modernizaci a integraci letky SEMA, což je v současné době 75 letounů ISR (Intelligence, Surveillance, Reconnaisance - rozvědných, sledovacích a průzkumných letadel). US Army uvádí, že letouny EO-5, RC-12 a B-300 jsou klasifikovány jako SEMA a poskytují neocenitelný sběr informací a dat v reálném čase. 

psali jsme: Brazílska spoločnosť Embraer porazila spoločnosť Beechcraft a získala zákazku pre Filipínske letectvo

Na modernizaci, která bude mimo jiné zahrnovat poskytnutí programového managementu, systémového inženýrství, dodavatelského řetězce, modifikace letounů a dalších ,,volitelných" vylepšení, bude Northrop Grumman spolupracovat s firmami King Aerospace a M1 Support Service.

Letka těchto letounů zahrnuje také systém RC-12 Guardrail, která je součástí systému SIGINT (signal intelligence) či pokročilý průzkumný a sledovací systém používaný ve středních výškách.

psali jsme: VIDEO: Let EA-18G, ,,specialisty" na elektronický boj

Viceprezident společnosti Northrop Grumman John Parker prohlásil, že si uvědomuje důležitost používání letounů SEMA, které ,,hrají" unikátní roli ve sběru dat a informací po celém světě.

Kontrakt uzavřený mezi US Army a Northrop Grumman je nastaven standardně na jeden rok, ale může být postupně prodloužen až na osm let.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: army-technology.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.