Nová australská útočná puška EF88 má za sebou úspěšný irácký test

Nová australská útočná puška EF88 má za sebou úspěšný irácký test
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: EF88
07 / 12 / 2017, 17:00

Nová australská útočná puška EF88 má za sebou úspěšný irácký test.

Útočná puška EF88 byla nasazena v Iráku v rámci operace Okra a vojáci a další personál si ji velmi chválí. Dokázala si bez problémů poradit s extrémním horkem na jedné straně i s drsnými prašnými podmínkami v Iráku na straně druhé. 

psali jsme: Proč by proboha měl doma někdo mít útočnou pušku?

Právě Irák skýtal ideální možnost, aby se mohly projevit vlastnosti útočné pušky EF88, jako je odolnost a spolehlivost. Major Timothy Soper z bojové jednotky Taji 5 prohlásil, že EF88 má mimořádnou přesnost a vyniká svou odolností.

Se Soperem souhlasí v hodnocení zbraně i jeho kolega z bojové jednotky Taji 5, plukovník Steve D’arcy. Ten prohlásil, že puška se stala mezi členy jednotky populární, protože prokázala, že je ,,extrémně všestrannou zbraní". V rámci operačních testů v Iráků podle D’arcyho byla útočná puška EF88 primární zbraní vojáků.

psali jsme: Samopal, puška i lehký kulomet. Legendární útočná puška Sturmgewehr 44 (STG 44)

Australská útočná puška EF88 je vylepšenou či modernizovanou variantou pušky F88. Před několika lety se rozhodla australská armáda modernizovat své pušky Austeyr F88 v provedení bull-pup (nabíjecí mechanismus se zásobníkem je v tomto případě umístěný za spouští), což je australská varianta rakouských pušek Steyr AUG. Součástí ,,evoluce" má být právě EF88 (Enhanced F88).

Její design je uzpůsoben tak, že na ni budou moci být připevněna nejrůznější taktická příslušenství. Puška má být lehčí včetně hlavně, snaději ovladatelná a pohodlná pro pravoruké i levoruké střelce. Důežitou součástí zbraně má být také elektronika. Ta má být zabudována do zbraně jako centrální ovládací systém RIC (Rifle Input Control) s několika tlačítky pro ovládání elektronického zařízení pušky.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: armyrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace