Nová divize ruských bombardérů má dohlížet na Japonsko, Guam a Havaj

Nová divize ruských bombardérů má dohlížet na Japonsko, Guam a Havaj
Autor fotografie: Defence Images (CC BY-NC-ND 2.0)|Popisek: Tu-95
06 / 10 / 2016, 13:00

Agentura TASS přinesla zprávu o vytvoření těžké nové bombardovací divize složené ze strategických bombardérů Tu-95MS a bombardérů s dlouhým doletem Tu-22M3.

Cílem nově vytvořené divize je hlídkování nad tichomořským regionem zejména poblíž Japonska a amerických ostrovů Havaj a Guam. Její vznik ukazuje na velké ruské ambice v Pacifiku. Nová divize má zahrnovat několik desítek strategických a dálkových bombardérů, které budou umístěny na základnách v regionech  Irkutsk a Amur.

Psali jsme: Video: Strategické bombardéry B-52, B-1 a B-2 nad Guamem

Podle deníku"Izvestija" nová divize vznikla na základě 6953.praporu Sevastopol-Berlín.

Tu-22M3 "Backfire".

Těžká bombardovací letecké divize (TBAD) se stane druhým uskupením tohoto typu u ruských leteckých sil. Loni došlo k doplnění 22. těžké bombardovací divize, která se skládá z  bombardérů Tu-160, Tu-22M3 a Tu95MS.

TU-160

Ruské letectvo disponuje celkem asi 55 bojeschopnými stroji Tu-95, 93 stroji Tu-22 v různých verzích a asi 11 stroji Tu-160.

 Zdroj: TASS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace