Nová hračka pro americké mariňáky má 700 koní a pohon 8x8

Nová hračka pro americké mariňáky má 700 koní a pohon 8x8
Autor fotografie: BAE|Popisek: Amphibious Combat Vehicle
01 / 12 / 2015, 10:15

Američtí mariňáci dostanou brzy od Santy zvláštní zásilku, "dárkový poukaz" na 16 prototypů vozidla Amphibious Combat Vehicle...

K výrobě tohoto obojživelného vozidla MRAP spojily síly firmy BAE a Iveco. Nekompromisní stroj je poháněný motorem o výkonu 700 koní a je tedy mnohem silnější, než stávající vozidlo používané mariňáky.

Do vozidla se vejde 13 vojáků a 3 členové posádky, první dodávky obdrží US Marine Corps v první půlce roku 2016, kde budou během příštích dvou let testována s konkurencí od SAIC, aby posléze vítězná firma nahradila nynější obojživelná vozidla, která pamatují ještě válku ve Vietnamu.

Podle ředitele divize obojživelných vozidel firmy BAE, Deepaka Bazaze je velkou výhodou jejich stroje, že je od počátku vyvíjen jako obojživelný stroj pro námořní pěchotu.

BAE a SAIC zvítězily v prvním kole nad společnostmi jako je Lockheed Martin, General Dynamics Land Systems, SAIC a Advanced Defense Vehicle Systems.

Zdroj: BAE Systems 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace