Nová hrozba pro Francii: Úmyslně nakažení teroristé mohou rozsévat smrtelné nemoci mezi davy

Nová hrozba pro Francii: Úmyslně nakažení teroristé mohou rozsévat smrtelné nemoci mezi davy
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: chemický útok
03 / 04 / 2017, 14:00

Nová studie varuje před novým typem teroristického útoku.

Nová studie, kterou zveřejnil deník Le Figaro varuje před novými formami teroristického útoku, které mohou zasáhnout Francii ode dneška až do roku 2030. Se studií se mají během dubna seznámit i vybraní poslanci, kteří mají problematiku bezpečnosti ve svém portfoliu, bezpečnostní experti a univerzitní vědci.

Zpráva, již zpracovaly úřady zabývající se obrannou a národní bezpečností státu, obsahuje zejména novou hrozbu teroristického útoku, s níž se Francie ještě nesetkala.

související: Německé úřady důrazně varují: Islamisté jsou schopni otrávit pitnou vodu v Německu

Podle studie, kterou má Le Figaro k dispozici, může dojít k chemickému útoku tím, že se teroristé předtím úmyslně nakazí nějakou vysoce nakažlivou nemocí, a tu pak budou rozsévat na předem určené cíle. Studie dále hovoří o tom, že si teroristé snaží obstarávat jaderné, radioaktivní, biologické a chemické materiály, aby z nich postupně vytvořili zbraně hromadného destrukce.

Autoři znepokojující zprávy dále upozornili na to, že útoky nemusí být chemického charakteru, ale kybernetické. ,,Kybervandalismus" či kybernetická ekonomická špionáž mohou být podle autorů této studie dalším vážnou hrozbou pro bezpečnost státu a jeho informací. Kyberútok může podle zprávy postihnout snadno digitální komunikační systémy státu. Ve studii se také píše, že digitální svět je vnitřně ,,velmi zranitelný", a proto je nutné jej účinně chránit.

 

psali jsme:

Islámský stát plánuje hromadné chemické útoky na Velkou Británii. Dokáže vyrobit sám i chemické zbraně, říká náměstek britského ministra vnitra

 

 

Zdroj: express.co.uk

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace