Nová hrozba pro Francii: Úmyslně nakažení teroristé mohou rozsévat smrtelné nemoci mezi davy

Nová hrozba pro Francii: Úmyslně nakažení teroristé mohou rozsévat smrtelné nemoci mezi davy
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: chemický útok
03 / 04 / 2017, 14:00

Nová studie varuje před novým typem teroristického útoku.

Nová studie, kterou zveřejnil deník Le Figaro varuje před novými formami teroristického útoku, které mohou zasáhnout Francii ode dneška až do roku 2030. Se studií se mají během dubna seznámit i vybraní poslanci, kteří mají problematiku bezpečnosti ve svém portfoliu, bezpečnostní experti a univerzitní vědci.

Zpráva, již zpracovaly úřady zabývající se obrannou a národní bezpečností státu, obsahuje zejména novou hrozbu teroristického útoku, s níž se Francie ještě nesetkala.

související: Německé úřady důrazně varují: Islamisté jsou schopni otrávit pitnou vodu v Německu

Podle studie, kterou má Le Figaro k dispozici, může dojít k chemickému útoku tím, že se teroristé předtím úmyslně nakazí nějakou vysoce nakažlivou nemocí, a tu pak budou rozsévat na předem určené cíle. Studie dále hovoří o tom, že si teroristé snaží obstarávat jaderné, radioaktivní, biologické a chemické materiály, aby z nich postupně vytvořili zbraně hromadného destrukce.

Autoři znepokojující zprávy dále upozornili na to, že útoky nemusí být chemického charakteru, ale kybernetické. ,,Kybervandalismus" či kybernetická ekonomická špionáž mohou být podle autorů této studie dalším vážnou hrozbou pro bezpečnost státu a jeho informací. Kyberútok může podle zprávy postihnout snadno digitální komunikační systémy státu. Ve studii se také píše, že digitální svět je vnitřně ,,velmi zranitelný", a proto je nutné jej účinně chránit.

 

psali jsme:

Islámský stát plánuje hromadné chemické útoky na Velkou Británii. Dokáže vyrobit sám i chemické zbraně, říká náměstek britského ministra vnitra

 

 

Zdroj: express.co.uk

 

Tagy článku